راه اندازی 70 مرکز مشاوره تندرستی در دانشگاه های کشور

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دو سال گذشته 70 مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی در دانشگاه های کشور راه اندازی شده که 60 مرکز آن فعال است.

راه اندازی 70 مرکز مشاوره تندرستی در دانشگاه های کشور

مجید مسیحای اکبر در حاشیه بهره برداری از سالن ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری اعلام کرد: در مراکز مشاوره تندرستی وضعیت جسمانی دانشجویان پایش می گردد.

وی ادامه داد: ایجاد مراکز مشاوره ورزشی و تندرستی در همه دانشگاه های کشور از برنامه های اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم است.

معاون اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به علت کمبود منابع اقتصادی رویکرد ما طرح های ورزشی زودبازده شامل فضاهای ورزشی روباز و مراکز تندرستی است.

مسیحای اکبر اعلام کرد: طی سه سال گذشته 40 زمین چمن مصنوعی و 17 زمین کفپوش باز ورزشی در دانشگاه های کشور در دستور کار قرار گرفته است تا با ایجاد فضاهای ورزشی دسترسی آسان دانشجویان و افزایش سطح فعالیت ورزشی آن ها در فضای دانشگاه ها صورت گیرد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: سالن ورزشی به نام استاد فقید دانشکده تربیت بدنی این دانشگاه دکتر محمدرضا حامدی با یک هزارو 500 متر مربع و ظرفیت 300 نفر افتتاح شده است که برای رشته های والیبال، بسکتبال و هندبال استفاده می گردد.

دکتر علی اصغر مولوی اعلام کرد: با بهره برداری این سالن ورزشی، فضاهای ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری به بیش از 14 هزار متر مربع افرایش یافت که از این فضاها 6 هزار و 100 متر آن سرپوشیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 166

به "راه اندازی 70 مرکز مشاوره تندرستی در دانشگاه های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 70 مرکز مشاوره تندرستی در دانشگاه های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید