راه اندازی داروخانه مجازی توسط آمازون

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران- فروشگاه اینترنتی آمازون برای تحویل داروهای تجویزی در آمریکا، داروخانه آنلاین راه اندازی کرد.

راه اندازی داروخانه مجازی توسط آمازون

به گزارش خبرنگاران، این فروشگاه جدید که آمازون فارمسی نام دارد، به مشتریان اجازه می دهد در هنگام خرید دارو در وب سایت یا اپلیکیشن آمازون، به مقایسه قیمت بپردازند. خریداران می توانند در هنگام پرداخت بین گزینه پرداخت بدون بیمه و پرداخت با بیمه تغییر شرایط دهند. این سرویس برای کلوب مشتریان وفادار پرایم آمازون با تخفیف بالایی عرضه می گردد.

پیش از این خریداران برای خرید دارو به وب سایت پیل پک راهنمایی می شدند اما اکنون امکان خرید مستقیم در وب سایت آمازون فراهم شده است. آمازون در سال 2018 داروخانه آنلاین پیل پک را به مبلغ 753 میلیون دلار خریداری نموده بود.

ارزش سهام داروخانه های زنجیره ای، عمده فروشان دارو و فروشگاهها در پی راه اندازی داروخانه مجازی آمازون سقوط کرد. آمازون اکنون وارد رقابت مستقیمتری با شرکتهای سی وی اس هلث کورپ و والگرینز بوتس الاینس می گردد که بزرگترین شرکتهای فروش داروی زنجیره ای آمریکا هستند.

به گفته تحلیلگران جفری اکوئیتی ریسرچ، آمازون در دو سال گذشته کوشش نموده است مجوزهای ایالتی بیشتری را برای فروش دارو در آمریکا کسب کند.

این شرکت که به عنوان یک فروشگاه کتاب تاسیس شده بود، فعالیت صنایعی نظیر خرده فروشی و رایانش را مختل نموده و اکنون نوبت به صنعت دارو رسیده است. توسعه فعالیتهای آمازون باعث برانگیخته شدن انتقاد گروههای مدافع حقوق کارگری و قانونگذاران آمریکایی از قدرت روزافزون و گستردگی فعالیتهای این غول اینترنتی شده است.

اگر اعضای پرایم بخواهند به صورت حضوری خرید نمایند، آمازون اعلام نموده که تخفیفها برای خریدهای غیربیمه ای همچنان در بیش از 50 هزار داروخانه از جمله داروخانه های رقیبانش موجود خواهد بود. مشترکان سرویس پرایم می توانند در هنگام پرداخت بدون بیمه، داروهای ژنریک را با 80 درصد تخفیف و داروهای برند را با 40 درصد تخفیف دریافت نمایند.

پاندمی ویروس کرونا ممکن است به رونق خرید آنلاین دارو یاری کند. تجارت الکترونیکی سال جاری که افراد زیادی به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده اند، جهش چشمگیری پیدا نموده است. اعضای سرویس پرایم که در سطح جهانی به بیش از 150 میلیون نفر می رسند، ممکن است از خرید داروی آنلاین از آمازون استقبال نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی آمازون اعلام نموده که آمازون فارمسی برای مشتریان در بعضی از ایالتهای آمریکا نظیر ایلینویز، مینه سوتا، لوییزیانا، کنتاکی و هاوای هنوز موجود نیست.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 977

به "راه اندازی داروخانه مجازی توسط آمازون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی داروخانه مجازی توسط آمازون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید