دولت جدید اردن در برابر پادشاه سوگند یاد کرد

به گزارش مجله سی نوا، دولت جدید اردن امروز دوشنبه در برابر پادشاه این کشور سوگند یاد کرد.

دولت جدید اردن در برابر پادشاه سوگند یاد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت جدید اردن به ریاست بشر الخصاونه نخست وزیر این کشور امروز دوشنبه در برابر عبدالله دوم شاه اردن سوگند یاد کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، کابینه جدید اردن شامل 31 وزیر از جمله سه زن و هشت وزیر از دولت قبلی به نخست وزیری عمر الرزاز است که با پایان دوره خود در اوایل ماه جاری میلادی استعفا داد.

دفترپادشاهی اردن اعلام کرد که اعضای دولت جدید امروز در کاخ رغدان سوگند یاد کردند و فقط دو وزیر این کابینه به دلیل اینکه در قرنطینه به سر می بردند در این مراسم حضور نداشتند.

ایمن الصفدی، محمد العسعس و هاله زواتی وزیران خارجه، دارایی و انرژی اردن در کابینه جدید این کشور در سمت های خود ابقا شدند.

در این کابینه، علی العاید که بین سال های 2010 تا 2011، وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی اردن و همچنین 2006 تا 2010 سفیر اردن در سرزمین های اشغالی بوده است به عنوان وزیر مشاور در امور اطلاع رسانی منصوب شده است و توفیق الحلالمه رئیس نیرو های ژاندارمری اردن در سال 2008 هم به عنوان وزیر کشور تعیین شده است.

نذیر عبیدات رئیس ستاد مبارزه با کرونا اردن هم به عنوان وزیر بهداشت جانشین سعد جابر شد و معن قطامین یک کارشناس اقتصادی این کشور هم به عنوان وزیر کار و وزیر مشاور در امور سرمایه گذاری منصوب شد.

نایف حمیدی الفایز هم که در دولت های اسبق اردن وزیر گردشگری و میراث فرهنگی اردن بوده است، مجددا به این سمت منصوب شد.

دولت عمر الرزاز در سوم اکتبر جاری استعفا داد، آن هم پس از اینکه شاه اردن در بیست و هفتم سپتامبر مجلس این کشور را به دلیل گذشت چهار سال از عمر آن و به منظور برگزاری انتخابات قانون گذاری در دهم نوامبر آینده منحل کرد.

بر اساس قانون اساسی اردن، با انحلال مجلس، دولت هم باید ظرف یک هفته استعفا دهد و نخست وزیر آن هم نباید مامور تشکیل کابینه بعدی شود.

شاه اردن چهارشنبه گذشته بشر الخصاونه دیپلمات و حقوقدان 51 ساله را که مشاور امور سیاسی در دفتر پادشاهی اوست، مامور تشکیل کابینه جدید اردن کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 903

به "دولت جدید اردن در برابر پادشاه سوگند یاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت جدید اردن در برابر پادشاه سوگند یاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید