دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

به گزارش مجله سی نوا، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور بیش از 430 شرکت داخلی و خارجی در نیم ور محلات افتتاح شد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

به گزارش مجله سی نوا، محمدحلاجیان در افتتاحیه این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه با افزایش تعداد شرکت کننده و حضور چشمگیر معادن ایران و با حضور بیش از 430 شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت 90 هزار مترمربع افتتاح شد.

وی اضافه کرد: سال جاری نمایشگاه دارای صندلی بین المللی بوده و در رنکینگ 8 نمایشگاه برتر جهان قرار خواهد گرفت.

حلاجیان توضیح داد: بیش از 17 هزار تن سنگ کوپ از بیش از 200 معدن ایران از 18 استان کشور در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی بیان نمود: از نکات فوق العاده مهم در این نمایشگاه برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور با هدف توسعه و توانمندسازی صنایع داخلی صنعت سنگ به منظور تامین و تجهیز بخش فرآوری سنگ و استخراج معادن سنگ است که همزمان با دوازدهمین نمایشگاه سنگ افتتاح شده است.

وی ادامه داد: با توجه به رویکرد وزارت صمت در مورد حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از خروج ارز به جهت ورود تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی و ماشین آلات این حوزه، وزارت صمت پروژه ای را با عنوان تعمیق ساخت داخل تعریف نموده است.

حلاجیان بیان نمود: به وسیله ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، تمامی اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف و رایزنان تجاری و سفرای آنها به این نمایشگاه دعوت شدند و در این خصوص رایزنانی از ویتنام، الجزایر، ترکمنستان و افریقای جنوبی در دومین روز نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین حضور نمایندگانی از نمایشگاه های خارجی از جمله ایتالیا، هند، چین و ترکیه و حضور 30 انجمن و تشکل در حوزه سنگ از دیگر برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

مدیراجرایی نمایشگاه سنگ محلات و نیمور اعلام نمود: دعوت از مجموعه های پیکرتراش از دیگر برنامه های ویژه است که با هدف نمایش ارتباط هنر و صنعت صورت گرفته و به همین منظور از اساتید بزرگ این حوزه با هدف استفاده بهینه و ایجاد ارزش اضافه نموده از ضایعات سنگ دعوت شده است.

حلاجیان اصافه کرد: برگزاری دومین جلسه میز سنگ کشور نیز در این نمایشگاه انجام خواهد شد تا به آنالیز مسائل و موانع حوزه صادرات سنگ تزئینی پرداخته گردد.

به گزارش مجله سی نوا، فرماندار محلات نیز در این مراسم گفت: در 11 دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه، فراز و فرودهایی وجود داشت اما دوره دوازدهم با قوت بیشتری در حال برگزاری است. بخش خصوصی به این حوزه ورود نموده و احتیاجمند یاری است و باید دستگاه های اجرایی در کنار آنها باشند.

حسن قمری اضافه کرد: به منظور اینکه نمایشگاه بین المللی سنگ در تراز کشور و منطقه برگزار گردد احتیاج است سازمان توسعه و تجارت در این راستا یاری لازم را انجام دهد و در واقع ارتقای صندلی این نمایشگاه مهمترین مطالبه از این سازمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 76

به "دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید