دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با حضور بیش از 430 شرکت داخلی و خارجی در نیم ور محلات افتتاح شد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد

به گزارش خبرنگاران، محمدحلاجیان در افتتاحیه این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه با افزایش تعداد شرکت کننده و حضور چشمگیر معادن ایران و با حضور بیش از 430 شرکت داخلی و خارجی در فضایی به وسعت 90 هزار مترمربع افتتاح شد.

وی اضافه کرد: سال جاری نمایشگاه دارای صندلی بین المللی بوده و در رنکینگ 8 نمایشگاه برتر جهان قرار خواهد گرفت.

حلاجیان توضیح داد: بیش از 17 هزار تن سنگ کوپ از بیش از 200 معدن ایران از 18 استان کشور در این نمایشگاه عرضه شده است.

وی بیان نمود: از نکات فوق العاده مهم در این نمایشگاه برگزاری اولین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور با هدف توسعه و توانمندسازی صنایع داخلی صنعت سنگ به منظور تامین و تجهیز بخش فرآوری سنگ و استخراج معادن سنگ است که همزمان با دوازدهمین نمایشگاه سنگ افتتاح شده است.

وی ادامه داد: با توجه به رویکرد وزارت صمت در مورد حمایت از صنایع داخلی و جلوگیری از خروج ارز به جهت ورود تجهیزات، لوازم و مواد مصرفی و ماشین آلات این حوزه، وزارت صمت پروژه ای را با عنوان تعمیق ساخت داخل تعریف نموده است.

حلاجیان بیان نمود: به وسیله ارتباطات اتاق بازرگانی ایران، تمامی اتاق های بازرگانی کشورهای مختلف و رایزنان تجاری و سفرای آنها به این نمایشگاه دعوت شدند و در این خصوص رایزنانی از ویتنام، الجزایر، ترکمنستان و افریقای جنوبی در دومین روز نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین حضور نمایندگانی از نمایشگاه های خارجی از جمله ایتالیا، هند، چین و ترکیه و حضور 30 انجمن و تشکل در حوزه سنگ از دیگر برنامه های این نمایشگاه خواهد بود.

مدیراجرایی نمایشگاه سنگ محلات و نیمور اعلام نمود: دعوت از مجموعه های پیکرتراش از دیگر برنامه های ویژه است که با هدف نمایش ارتباط هنر و صنعت صورت گرفته و به همین منظور از اساتید بزرگ این حوزه با هدف استفاده بهینه و ایجاد ارزش اضافه نموده از ضایعات سنگ دعوت شده است.

حلاجیان اصافه کرد: برگزاری دومین جلسه میز سنگ کشور نیز در این نمایشگاه انجام خواهد شد تا به آنالیز مسائل و موانع حوزه صادرات سنگ تزئینی پرداخته گردد.

به گزارش خبرنگاران، فرماندار محلات نیز در این مراسم گفت: در 11 دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه، فراز و فرودهایی وجود داشت اما دوره دوازدهم با قوت بیشتری در حال برگزاری است. بخش خصوصی به این حوزه ورود نموده و احتیاجمند یاری است و باید دستگاه های اجرایی در کنار آنها باشند.

حسن قمری اضافه کرد: به منظور اینکه نمایشگاه بین المللی سنگ در تراز کشور و منطقه برگزار گردد احتیاج است سازمان توسعه و تجارت در این راستا یاری لازم را انجام دهد و در واقع ارتقای صندلی این نمایشگاه مهمترین مطالبه از این سازمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 23 آبان 1398 شناسه مطلب: 76

به "دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات شروع بکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید