درخواست جدید معاون گردشگری کشور از وزارت بهداشت

به گزارش مجله سی نوا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، درخواست جدید معاون گردشگری کشور از وزارت بهداشت صورت گرفت.

درخواست جدید معاون گردشگری کشور از وزارت بهداشت

دسترسی به اطلاعات کرونایی ها را برقرار کنید

ولی تیموری با اشاره به اینکه همه تاسیسات گردشگری به سامانه الکترونیکی وزارت بهداشت برای شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا دسترسی ندارند، گفت: در نامه ای به وزارت بهداشت پیشنهاد کردم دسترسی لازم به داده های مربوط به بیماران مبتلا به کووید-19 را به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بدهد تا همه تاسیسات گردشگری از این طریق، از شرایط مسافران مبتلا به کرونا مطلع شوند و به قطع زنجیره این ویروس کمک کنند.

او اظهار کرد: در بخشنامه اخیر وزارت بهداشت فقط دفاتر خدمات مسافرتی امکان دسترسی به داده های مربوط به بیماران مبتلا به کرونا را دارند و سایر تاسیسات از این دسترسی محروم هستند. اگر تاسیسات گردشگری به صورت متمرکز به وسیله سامانه تخصصی ارتباط برقرار کنند، برای نظارت ما مناسبتر است و بهانه تراشی ها نیز کمتر خواهد شد.

طبق اعلام وزارت بهداشت افراد مبتلا به کرونا تا 14 روز اجازه سفر ندارند. معاون این وزارتخانه 26 آبان در دستورالعملی که با موضوع اجتناب از جابه جایی مسافران به صورت هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای بدون دریافت نتیجه تست منفی کرونا به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، رییس سازمان هواپیمایی کشوری، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرعامل شرکت راه آهن، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ابلاغ شد، یادآوری کرد: بررسی های بعمل آمده در کشور نشان می دهد بسکمک از مبتلایان به کووید-19 با وجود دریافت جواب آزمایش مثبت PCR و مطلعی از ابتلا به بیماری، شرایط قرنطینه را رعایت نکرده و اقدام به مسافرت با استفاده از وسایل حمل و نقل مسافربری می کنند؛ لذا به منظور قطع زنجیره انتقال این بیماری، زیرساخت فنی مربوطه برای استعلام الکترونیکی شرایط ابتلای افراد به بیماری کووید-19 آماده سازی شده است.

با توجه به اینکه سرویس برخط استعلام الکترونیکی شرایط ابتلا به کووید-19 ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با استفاده از رابط نرم افزاری براساس پارامترهای ورودی (کد ملی و تاریخ سفر) نتیجه شرایط ابتلای افراد در تاریخ ارسال شده را پاسخ می دهد، لازم است در تمام سامانه های مرکزی ارائه خدمات مسافربری و همچنین درگاه های فروش بلیت اینترنتی، پارامترهای مطروحه به ازای هر شخص متقاضی دریافت و استعلام برخط برای فرد انجام شود و چنان چه نتیجه استعلام الکترونیکی براساس تاریخ سفر مثبت اعلام شد باید از فروش بلیت ممانعت بعمل آید.

لازم است این فرآیند الکترونیکی در لحظه سفر و قبل از سوار شدن مسافر به داخل وسیله نقلیه دوباره به صورت الکترونیکی انجام و در صورت مثبت بودن پاسخ از سوار شدن فرد به وسیله نقلیه جلوگیری شود.

تمام شرکتهای ارائه دهنده سامانه فروش بلیت مسافربری به صورت انفرادی و چارتری که هم اکنون سامانه های ایشان در دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری کشور درحال استفاده است، ملزم به انجام بروزرسانی های فنی مربوطه در نرم افزارهای خود هستند تا از آن طریق قابلیت استعلام الکترونیکی و ممانعت از فروش بلیت برای فروشندگان بلیت مسافربری در سراسر کشور فراهم شود.

به منظور بهره برداری از این سرویس الکترونیکی و پیاده سازی آن در سامانه های مربوطه مقتضی است در گام نخست شرکتها نسبت به برقراری ارتباط شبکه با گذرگاه خدمات الکترونیکی سروا PGSB سازمان فناوری اطلاعات ایران اقدام کنند...

در نامه تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز آمد: در خصوص دستورالعمل ممنوعیت جابه جایی مسافران مبتلا به کروناویروس بدون اخذ تست کووید 19، با توجه به اینکه درحال حاضر تمام تاسیسات گردشگری اقامتی و پذیرایی در بستر سامانه جامع نظارت و اطلاعات این وزارتخانه موسوم به سامانه جانا فعالیت می کنند در چارچوب بند 1 و سایر مفاد دستورالعمل فوق الذکر با عنایت به اینکه سرویس برخط استعلام الکترونیکی وضیعت ابتلا به کووید-19 از سوی آن وزارتخانه با استفاده از رابط نرم افزاری و براساس پارامتر (کد ملی و تاریخ سفر) نتیجه شرایط ابتلای افراد را معین می کند، پیشنهاد می شود دسترسی لازم به این وزارتخانه اعطا شود تا تاسیسات گردشگری اعم از هتل، متل، مهمانپذیر، واحدهای پذیرایی و ... از شرایط مسافران مبتلا به کرونا اطلاع پیدا کرده و ضمن رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، تمهیدات لازم را در این خصوص بعمل آورند و با قطع زنجیره از گسترش و شیوع بیشتر بیماری جلوگیری بعمل آید.

منبع: همگردی
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 986

به "درخواست جدید معاون گردشگری کشور از وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جدید معاون گردشگری کشور از وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید