خبر تازه برای صنایع، برق فولادی ها قطع می گردد؟

به گزارش مجله سی نوا، به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که نگرانی هایی برای قطع برق صنایع تولیدکننده فولاد وجود دارد، مسئولان موضوع را انکار نموده اند و رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد نیز در خصوص آن هشدار داده است.

خبر تازه برای صنایع، برق فولادی ها قطع می گردد؟

آنگونه که ایلنا گزارش داده، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درباره انتشار خبرهایی مبنی بر قطعی برق صنایع فولاد بعد از ماه مبارک رمضان گفت: برخی مسئولان اداره برق و معاون وزیر صمت موضوع قطعی برق فولادی ها را انکار می نمایند اما احتمالا این اتفاق بیفتد. به خاطر این موضوع، خیلی نمی توان دقیق در مورد این مساله صحبت کرد چون هنوز اظهارنظر رسمی در این خصوص نشده است.

حمیدرضا رستگار در ادامه تاکید نمود: واقعیت این است که قطعی برق، کارخانه هایی که فرایند عادی فراوری را دارند دچار مشکل خواهد نمود. کارخانه های فراوری فولاد نمی توانند متوقف شوند. به همین جهت قطعی برق برای آنها آسیب های غیرقابل جبرانی خواهد داشت. این کار باعث می گردد چالشی در بحث فراوری ایجاد گردد، از همین روی واقعا باید برای آن فکر اساسی گردد تا این اتفاق نیفتد.

برنامه ریزی ضروری است

وی اضافه نمود: اگر قرار است، قطعی برق به طور مقطعی هم اتفاق بیفتد حتما باید با برنامه ریزی باشد. چون فراوریات کارخانه نباید منقطع گردد، این طور نیست که سیستم تنظیم گر داشته باشند و برنامه های فراوری آنها خسارات غیرقابل جبرانی می بیند.

رستگار در ادامه تاکید نمود: توصیه ما به مسئولان این است که طوری برنامه ریزی نمایند که حتی الامکان این اتفاق نیفتد. ولی اگر قرار است این موضوع قطعی برق نهایی گردد و برق کارخانه های فراوریی در یک بازه زمانی قطع گردد، حتما باید این موضوع را از قبل اطلاع دهند که برنامه فراوری این کارخانه ها آسیب نبینند.

خسارت قطعی برق به کارخانه ها

وی با اشاره به خسارات قطعی برق سال گذشته به فولادی ها گفت: خیلی از کارخانه های فراوری آهن در مورد قطعی های برقی که سال گذشته رخ داد، معترض بودند و اعتراض آنها هم درست است چون ما دچار کمبود آهن و فولاد در کشور می شویم.

رستگار درباره افزایش تعرفه صادرات فولاد گفت: بالارفتن تعرفه های صادرات فولاد به خاطر این بوده که در بازار و مصارف داخلی ما کمبودی ایجاد نگردد یعنی فراورینماینده تمام ذهنش برای صادرات کالا و ارزآوری برای آن نرود. به همین جهت ضروری است که مقرراتی در این خصوص گذاشته گردد و در عین حال باید مراقب باشند که به فراورینماینده لطمه نخورد.

وی اضافه نمود: اولویت فراوری فولاد و آهن با بازار داخلی ما است که هم بحث صنعت مسکن دچار مشکل نگردد و بعد از آن بازار صادرات در اولویت قرار گیرد که اگر این کار با برنامه ریزی انجام گردد، به نظر من کار درستی است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1735

به "خبر تازه برای صنایع، برق فولادی ها قطع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر تازه برای صنایع، برق فولادی ها قطع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید