تکذیب اعمال محدودیت ورود به کشور برای ایرانیان مقیم کانادا

به گزارش مجله سی نوا، وزارت خارجه اظهار داشت: رئیس دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به خدمت رسانی آسان و سریع به کلیه هموطنان در سراسر دنیا به وسیله بیش از 140 نمایندگی و صدها نفر کارشناس زبدهٔ کنسولی که خدمات خود را در زمینه های مختلف ارائه می نمایند گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده به وسیله دولت کانادا برای خدمت رسانی مستقیمِ کنسولی به ایرانیان مقیم آن کشور، دبیرخانه درحال آنالیز کلیه راه های ممکن برای ارائه خدمات سهل و گسترده به ایرانیان مقیم کانادا است.

تکذیب اعمال محدودیت ورود به کشور برای ایرانیان مقیم کانادا

در این خصوص هم اکنون خدمات کنسولیِ مورد احتیاج ایرانیان مقیم کانادا در چهار مرکز، شامل نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، هاوانا، مکزیکوسیتی و بعلاوه ستاد کانادا مستقر در میز خدمتِ وزارت امور خارجه در تهران ارائه می گردد. بعلاوه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین ایرلند نیز آمادگی ارائه خدمات به ایرانیان مقیم کانادا را دارد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ترکیب جمعیتی ایرانیان مقیم کانادا را ایرانیان تحصیل نموده، دانشگاهیان و فرهیختگان تشکیل می دهد گفت: بعضی از این هموطنان راه کارهای مفیدی را برای برون رفت از بن بستِ خدمت رسانیِ مستقیم و سریع ارائه نموده اند که در دست آنالیز است. وی تاکید نمود همه روزه شمار زیادی از هموطنان ایرانی مقیم کانادا از مرزهای هوایی وارد ایران می شوند و ضمن ملاقات از جای جایِ وطن خود، با حضور در میز خدمت وزارت امور خارجه در تهران و یا دفاتر استانی وزارت خارجه در مراکز استانها، خدمات کنسولی مورد احتیاج خود را دریافت می نمایند.

رئیس دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با رد هرگونه شایعهٔ مربوط به اعمال محدودیت های ورود به کشور برای ایرانیان از جمله ایرانیان مقیم کانادا گفت: وزارت امور خارجه ماموریت دارد در زمینه تردد هموطنان ایرانی مقیم خارج کشور تسهیلات بیشتری ارائه نماید. انتظار می رود به مناسبت تعطیلات سال نو میلادی و بعلاوه عید باستانی نوروز٬ شمار بیشتری از هموطنان مقیم خارج به کشور سفر نمایند. وی خاطرنشان ساخت اندازه مراجعات هموطنان ایرانی مقیم خارج به نمایندگی های کشورمان برای دریافت خدمات کنسولی، در مقایسه با دورهٔ مشابه سال قبل افزایش داشته است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1825

به "تکذیب اعمال محدودیت ورود به کشور برای ایرانیان مقیم کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب اعمال محدودیت ورود به کشور برای ایرانیان مقیم کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید