به ازای هر 30 هکتار اراضی کشاورزی یک تراکتور وجود دارد

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/لرستان رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به ازای هر 30 هکتار اراضی کشاورزی یک تراکتور وجود دارد.

به ازای هر 30 هکتار اراضی کشاورزی یک تراکتور وجود دارد

مجتبی صفایی نژاد هشتم آبان ماه با اعلام این خبر اضافه نمود: یکی از شاخص های ارزیابی مکانیزاسیون ماشین آلات کشاورزی، ضریب مکانیزاسیون است که این ضریب در لرستان 1.7 اسب بخار در هکتار بوده و نسبت به میانگین کشوری یک دهم پایین تر هستیم اما با برنامه ریزی و تزریق تراکتور طی دو سال آینده به میانگین کشوری خواهیم رسید.

وی ادامه داد: با همین توان و قدرت موجود هیچگونه مسئله ای از نظر توان ماشین آلات کشاورزی در سطح استان نداریم و کاشت محصولات بدون هیچ مانعی انجام خواهد گرفت اما به کشاورزان توصیه می گردد که در جذب ادوات و دنباله بندها حتماً ادوات نوین و به خصوص ادواتی که در راستای کشاورزی حفاظتی وجود دارند اقدام نمایند.

صفایی نژاد در مورد سوخت ماشین آلات کشاورزی گفت: برای تأمین سوخت ماشین های کشاورزی مسئله ای نداریم اما کشاورزانی که دارای ماشین آلات کشاورزی فاقد پلاک هستند اقدام به پلاک گذاری وسیله خود ننمایند از دی ماه 99 سوخت ماشین آلات آنان قطع خواهد شد. بنابراین کشاورزان تا فرصت باقی است بر پلاک گذاری که شرط لازم برای تخصیص سوخت است اقدام نمایند.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه نمود: کشاورزان برای پلاک گذاری ضروری است به مدیریت های جهاد کشاورزی محل سکونت خود مراجعه و بعد از تشکیل پرونده، پلیس راهور اقدام به کارشناسی و بازدید دستگاه نموده و نهایتاً مرکز پلاک گذاری استان پلاک را در اختیار مالکین دستگاه قرار خواهد داد.

وی اضافه نمود: کشاورزان برای تامین سوخت در سامانه نیو تجارت آسان سدف در وهله اول ثبت نام و بعد از ثبت نام همکاران مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان ها اقدام به تایید میزان سوخت تخصیصی با توجه به دستورالعمل سهمیه در سامانه نیو موگاز می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 944

به "به ازای هر 30 هکتار اراضی کشاورزی یک تراکتور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ازای هر 30 هکتار اراضی کشاورزی یک تراکتور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید