آنالیز تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

به گزارش مجله سی نوا، محققان بر این باورند که داروهای گیاهی می تواند در شیوه های درمانی فشار خون بالا در آینده به کار گرفته شوند.

آنالیز تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا

به گزارش مجله سی نوا، بشر از هزاران سال قبل از داروهای گیاهی بهره برده است.محققان همیشه به دنبال روش های درمانی جایگزین بهتری هستند که آنان را بر آن داشته تا در خصوص تاثیرات بعضی از این گیاهان بازنگری نمایند.

در آنالیز اخیر به مطالعه روی گیاهانی پرداخته شد که افراد به تاثیر آن ها در درمان فشار خون بالا باور دارند. اگرچه رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی می تواند در کنترل فشار خون موثر باشد در بعضی از موارد مصرف دارو لازم است.

داروهای کاهنده فشار خون در بعضی از افراد اثربخشی لازم را دارد و می تواند با عوارض جانبی ناخوشایندی همراه باشد به همین دلیل محققان به دنبال راهکارهای جدید برای مقابله با بیماری فشار خون بالا هستند.

گروهی از محققان آمریکایی به آنالیز گروهی از گیاهان پرداختند که از سال ها قبل به عنوان درمانی برای فشار خون کاربرد داشته اند. آنان طیف گسترده ای از گیاهان همچون اسطوخودوس، عصاره دانه رازیانه، آویشن و بابونه را مورد آنالیز قرار دادند.

این محققان در آنالیز های خود مشخصه زیست فعالی را در تمامی عصاره های این گیاهان پیدا کردند. این مشخصه می تواند شرح دهد چرا بعضی از گیاهان خاصیت کاهنده فشار خون دارند.

به گفته محققان این گیاهان کانال پتاسیم موسوم به KCNQ5 را فعال می نمایند. این کانال پتاسیم در عضلات صاف عروقی وجود دارد. زمانی که عضلات صاف عروقی منقبض می شوند فشار خون افزایش پیدا می نماید و هنگامی که این عضلات آرام باشند فشار خون کاهش می یابد.

فعال شدن KCNQ5 به آرام سازی این ماهیچه ها یاری می نماید. به گفته محققان این شرایط می تواند شرح دهد چرا بعضی از گیاهان دارویی فشار خون را پایین می آورند.

به گزارش مجله سی نوا به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان همچنین آنالیز هایی روی انواع دیگری از گیاهان انجام دادند که به عنوان عامل کاهنده فشار خون شناخته شده نیستند. به گفته آنان این گیاهان در فعال سازی KCNQ5 نقشی نداشتند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 57

به "آنالیز تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز تاثیر داروهای گیاهی در درمان فشار خون بالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید