ایتالیا: برای تخلیه سفارت در کابل آماده ایم

به گزارش مجله سی نوا، در پی تشدید حملات طالبان در افغانستان، لوئیجی دی مایو وزیر امور خارجه ایتالیا هم همانند بعضی دیگر از کشورها، تخلیه سفارتخانه خود در کابل را غیرمحتمل ندانست.

ایتالیا: برای تخلیه سفارت در کابل آماده ایم

با ما همراه باشید و با تور ارزان ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش فارس، وی طی مصاحبه ای با روزنامه کوریره دلا سرا که روز گذشته (شنبه) منتشر شد، در مورد احتمال تعطیلی سفارتخانه ایتالیا در کابل در پی تحولات اخیر افغانستان گفت: ما برای تمامی شرایط ممکن از جمله تخلیه (سفارتخانه) آمادگی داریم. ما باید به فکر ایمنی کارکنان سفارتخانه باشیم. اگر لازم گردد، با یاری وزارت دفاع، در ایمنی کامل و هرچه سریع تر به ایتالیا بازمی گردیم.

وزیر خارجه ایتالیا در ادامه اضافه کرد در صورت تخلیه سفارتخانه، کار های مربوط به سفارت از رُم انجام می گردد.

یک روز قبل از اظهارات وزیر خارجه ایتالیا، لورنزو گوئرینی وزیر دفاع ایتالیا اعلام نموده بود که خروج کارکنان افغان که برای سفارت ایتالیا کار می کردند، همچنان ادامه دارد و گفت تعداد پرسنل افغان که برای ایتالیایی ها کار می نمایند، حدود 200 نفر است.

نظامیان ایتالیایی که تحت فرماندهی ناتو در افغانستان مبارزه می کردند، حدود 900 نفر بودند که به طور کامل از افغانستان خارج شدند. وزیر خارجه ایتالیا، احتمال ورود مجدد نظامیان کشورش به افغانستان را غیرمحتمل خواند.

همزمان با پیش روی های سریع طالبان در افغانستان شماری از کشور ها همانند دانمارک و نروژ از قصد خود برای تعطیلی سفارتخانه هایشان در کابل خبر دادند و دولت آلمان هم گفت که تعداد کارمندان خود در سفارت این کشور در کابل را به کمترین اندازه ممکن خواهد رساند.

وزارت خارجه فرانسه هم از تمامی شهروندان خود خواسته است تا هر چه سریعتر خاک افغانستان را ترک نمایند.

از طرف دیگر، نشریه آمریکایی پالتیکو امروز (شنبه) گزارش کرد که منابعی خبر داده اند که با نزدیک شدن طالبان به کابل، آمریکا در حال برنامه ریزی برای تعطیلی کامل سفارت خود است.

با این حال، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان و مدیر دپارتمان دوم آسیای وزارت امور خارجه روسیه روز آدینه به تاس گفت مسئله تخلیه سفارت مسکو در کابل به علت کنترل طالبان بر شهر های قندهار و هرات، مورد آنالیز قرار نمی گیرد. به گفته وی، طالبان هیچ شانسی برای تصرف کابل در آینده نزدیک ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1400 بروزرسانی: 26 مرداد 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1416

به "ایتالیا: برای تخلیه سفارت در کابل آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا: برای تخلیه سفارت در کابل آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید