افشاگری عجیب درباره انتخاب کشتی گیران تیم ملی

به گزارش مجله سی نوا، در شرایطی که این روز ها بحث چرخه انتخابی در کشتی حسابی دردسرساز شده و مربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی را در زاویه با رییس فدراسیون قرار داده، حالا مطرح شدن صحبت هایی از سوی ناصر نوربخش، مربی کشتی فرنگی، این چرخه را وارد فاز تازه تری نموده است.

افشاگری عجیب درباره انتخاب کشتی گیران تیم ملی

او که با روزنامه شرق صحبت نموده به بحث مهندسی شدن در چرخه انتخابی کشتی گیران فرنگی در گذشته اشاره نموده که نشان می دهد چطور مربیان این طرح را دور می زده و کشتی گیران مد نظرشان را به تیم ملی می برده اند.

نوربخش در بخشی از صحبت هایش می گوید: من معتقدم یک قانون ناقص هم از بی قانونی بهتر است. متأسفانه در گذشته سرمربیان تیم ملی با انتصاب های سلیقه ای شان حق بسیاری از کشتی گیران را ضایع کردند. انگیزه ای در بین فرنگی کاران وجود نداشت. فقط یک عده خاص دیده شدند و بقیه به حال خود رها شدند تا روزبه روز کشتی فرنگی ما ضعیف گردد و دیگر چهره شاخص و ستاره ای نداشته باشد.

او در ادامه به این مورد اشاره می نماید که چطور مربیان با مهندسی کردن انتخاب ها، کاری می کردند تا گزینه های مدنظرشان به دوبنده تیم ملی برسند. کارشان این بود که یک سری تورنمنت غیراستاندارد را در کشور های خارجی انتخاب می کردند و تیم را به آنجا می فرستادند و نتیجه این تورنمنت را ملاک قرار می دادند. متأسفانه روش آقایان در این تورنمنت ها هم مهندسی شده بود؛ به این صورت که با مسئولان برگزاری مسابقات جدول را دست کاری می کردند، نفراتی را که نمی خواستند با حریفان سخت هم قرعه می کردند تا ببازند و جایی در تیم نداشته باشند. درمقابل نفرات مدنظرشان را در گروه آسان تر قرار می دادند. یا اینکه کشتی گیر را در حالی روی تشک می فرستادند که سر وزن قانونی کشتی نمی گرفت... مثلا همین گرجستان تورنمنت های سطح پایینی را برگزار می نماید که خود این کشور تیم ملی کشورش را در آن شرکت نمی دهد و فقط می خواهد از آن درآمدزایی کند. آن وقت ما تیم ملی مان را در این تورنمنت شرکت می دهیم و اسمش را هم می گذاریم یکی از مراحل انتخابی تیم ملی. جام تختی را برگزار می نمایند و فقط از یک تعداد مشخصی کشتی گیر تست دوپینگ می گیرند. اینجاست که می گویم شبهه انگیز است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 661

به "افشاگری عجیب درباره انتخاب کشتی گیران تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری عجیب درباره انتخاب کشتی گیران تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید