اجیر شدن آدم کش در دسیسه هولناک 3 زن

به گزارش مجله سی نوا، آدم کش اجیر شده در قتل مرد تهرانی در شهرک شهید محلاتی پس از 14 سال پای چوبه دار رفت، اما در آخرین لحظات اجرای حکم از اولیای دم مهلت گرفت.

اجیر شدن آدم کش در دسیسه هولناک 3 زن

به گزارش، 23 تیر سال 84 بود که ماموران پلیس تهران از یک آتش سوزی عجیب در منطقه شهرک شهید محلاتی آگاه و خیلی زود تیم های پلیسی و آتش نشانان در محل حاضر شدند و عملیات مهار آتش شروع شد. آتش نشانان پس از خاموش کردن آتش وقتی وارد خانه شدند با جسد سوخته یک مرد روی تخت اتاق خواب روبه رو شدند. جسد برای آنالیز های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و کارشناسان آتش نشانی نیز علت آتش سوزی را عمدی اعلام کردند. همین کافی بود تا تحقیقات پلیسی کلید زده گردد. در ادامه کارشناسان پزشکی قانونی اعلام کردند که مرد 24 ساله که مرتضی نام دارد، قبل از ماجرای آتش سوزی به قتل رسیده بود.

ماموران جنایی پایتخت، تجسس های میدانی را در صحنه جرم شروع کردند و در نخستین پلان تحقیقات تعیین شد، دو زن که از دوستان همسر مرتضی هستند، آخرین نفراتی بوده اند که مرد جوان را دیدار نموده اند و به همین دلیل دو زن جوان دستگیر شدند.

دو زن جوان پس از دستگیری ابتدا سعی داشتند خود را بی گناه معرفی نمایند، اما وقتی در برابر مدارک پلیسی نهاده شدند، ادعا کردند که مرتضی قصد داشته آن ها را مورد آزار قرار دهد و به ناچار دست به قتل زده اند. این ادعا ها در حالی بود که تیم پلیسی در تجسس های فنی و اطلاعاتی ردپای دو پسر جوان را نیز که در این پرونده نقش داشتند به دست آوردند.

با هدایت دو زن جوان جعفر و زهیر نیز شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند. کارآگاهان در این مرحله پی بردند که همسر مرتضی با سوءاستفاده از اعتقادات مذهبی مردم و برگزاری جلسات ظاهری دینی به فریب دادن چند زن و مرد اقدام نموده و در ادامه دستور قتل شوهرش را به مریدان خود داده است.

ماموران در ادامه اطلاع پیدا کردند که زن مرتضی که سکینه نام دارد با یک مرد عرب در ارتباط است و به خاطر اختلافاتی که با شوهرش داشته، دستور این قتل را به دو تن از شاگردانش صادر نموده است که همین سرنخ ها کافی بود تا سکینه نیز در این پرونده دستگیر گردد.

بعد از کامل شدن پرونده و صدور کیفرخواست برای جعفر، زهیر، تهمینه، معصومه و سکینه جلسه رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید. جعفر که متهم ردیف اول و قاتل مرتضی است، در ابتدا پشت تریبون دفاع نهاده شد و گفت: قبول دارم که مرتضی را هدف ضربات چاقو قرار دادم، اما مطمئن نیستم که مرتضی با ضربات چاقوی من کشته شده باشد، چون وقتی برای آتش زدن جسد رفته بودم هنوز زنده بود.

وی اضافه نمود: تهمینه معلم خواهرم بود. او زن بسیار خوب و با ایمانی است و روی خواهرم تاثیر زیادی گذاشته بود و، چون رفتار او روی من هم تاثیر گذاشته بود هر حرفی را می زد، می پذیرفتم. چند روز قبل از حادثه تهمینه با من تماس گرفت و ادعا کرد که یک مرد در برابر چشمان خانواده اش رفتار شرم آوری با زنان غریبه دارد و باید کشته گردد. وقتی پیشنهاد قتل را به من داد، خیلی راحت حرفش را پذیرفتم.

جعفر ادامه داد: تهمینه به من گفت که مرتضی خانواده اش را اذیت می نماید و مهدورالدم است و من هم تصمیم گرفتم حکم الهی را اجرا کنم و برای اجرای نقشه ام از مرتضی یاری خواستم. قاتل جوان گفت: روز قتل به همراه زهیر به خانه مرتضی رفتم و او را به قتل رساندیم، اما فردای آن روز تهمینه با من تماس گرفت و خواست دوباره به محل قتل بازگردیم و جسد را آتش بزنیم که من این کار را انجام دادم.

پس از اعتراف جعفر و زهیر به قتل، متهم ردیف سوم که تهمینه است در صندلی نهاده شد و گفت: من فریب سکینه را خوردم، او ادعا می کرد با بزرگان دین در ارتباط است. سکینه با رفتارهایش باعث شده بود همه اطرافیانش مرید او شوند و به نزدیکانش لقب مخصوص اعطا می کرد. بعد از مدتی سکینه مرا از نزدیکان خودش محسوب کرد که از این موضوع خیلی راضی شدم. وی اضافه نمود: سکینه با من درددل می کرد.

وقتی شنیدم شوهرش با زنان دیگر رابطه دارد و مفسد فی الارض است، حرف هایش را باور کردم. سکینه تاکید داشت که باید شوهرش از بین برود و هر کسی این کار را انجام دهد، رستگار می گردد و خداوند شادمان خواهد شد. من این را از جعفر خواستم و او پذیرفت این قتل را انجام دهد. سکینه من و معصومه را مامور کرد تا این کار را بکنیم و صفر تا صد نقشه قتل را به دست ما سپرد. این ادعا ها در حالی بود که سکینه وقتی در صندلی نهاده شد اظهارات چهار متهم این پرونده را نپذیرفت.

در ادامه، دادگاه جعفر را به قصاص نفس (اعدام) و دو سال زندان، زهیر را به 18 ماه زندان، تهمینه و معصومه را به 18 ماه زندان و دو سال حبس تعلیقی و سکینه را به 15 سال زندان محکوم کرد و این حکم نیز از سوی دیوان عالی کشور تایید شد. با گذشت 14 سال از ماجرای قتل هولناک در شهرک شهید محلاتی، صبح روز گذشته جعفر که در انتظار اجرای حکم بود، پای چوبه دار رفت، اما این حکم در یک قدمی اجرا متوقف شد و اولیای دم به قاتل اجیر شده مهلت دادند. این حکم برای اجرا به روز دیگری موکول شد تا شاید اولیای دم در این مدت حاضر به رضایت شوند.

دکتر قربانعلی ابراهیمی جامعه شناس و استاد دانشگاه

بعضی افراد برای انجام بزه در جامعه توسط افراد سودجو اجیر می شوند. به این گروه از افراد قاتلان اجاره ای یا اجیر شده می گویند. معمولا افراد سودجو کسانی را برای اهداف شوم خود انتخاب می نمایند که شخصیت شان وابسته است و مسائل مالی و مالی عدیده ای دارند یا اغلب از خانواده ای فقیر و سطح پایین هستند که برای رسیدن به پول و درآمد زیاد به جای زحمت و کوشش عضو گروه هایی می شوند که به راحتی برای قتل اقدام می نمایند.

امروزه در جامعه، چون همه مسائل رنگ مادی به خود گرفته است و ملاک انتخاب افراد پول و سرمایه است و از سوی دیگر معنویات در جامعه کم رنگ شده، افرادی جزو این باند های تبهکاری می شوند که انسانیت در آن ها شکل نگرفته و برای فرار از موقعیت های سخت خانوادگی و مالی به این افراد سودجو پناه می برند تا آرزو های بر باد رفته شان تحقق یابد.

وقتی در یک جامعه انسانیت، شرافت، اخلاق، معرفت و... حول محور مادیات و پول می چرخد، قطعا پرورش شخصیت جنایتکار را شاهد خواهیم بود، زیرا تابوی جرم و جنایت شکسته و قبح مسائل اخلاقی ریخته شده است و هر فردی در ارتکاب جرم و قتل برای خود توجیهی فراهم می نماید. بعضی افراد، چون از جامعه عقده و کینه دارند، پدیده های اجتماعی منفی و مخربی را به وجود می آورند تا کسب درآمد بیشتری داشته باشند از این رو به راحتی اقدام به قتل می نمایند و در حقیقت از سوی افراد سودجو خریداری یا اجیر و در ازای قتلی که مرتکب می شوند پول می گیرند.

وقتی تابوی این مسئله شکسته گردد این افراد از انجام قتل و جنایت ترسی ندارند. عده ای دیگر نیز علاوه بر کسب درآمد، نگاه شان انتقام جویانه است و می خواهند با قدرت نمایی برای خود پایگاه و پاتوقی فراهم و از این طریق کسب درآمد نمایند، از این رو نوچه های زیادی را در محلات خود اختیار می نمایند و قدرت های زیرزمینی را شکل می دهند.

البته افرادی که عزت نفس پایینی دارند و در خانواده های متزلزل رشد یافته اند، بیشتر عضو این گروه ها و اجیر می شوند. شخصیت های بی ثبات که قدرت حل مسئله را ندارند و مهارت های لازم برای نه گفتن را نیاموخته اند، طعمه این اتفاقات هولناک می شوند.

منبع: خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 292

به "اجیر شدن آدم کش در دسیسه هولناک 3 زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجیر شدن آدم کش در دسیسه هولناک 3 زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید