اجرای طرح محله پاک در محلات طرشت و دریان نو

به گزارش مجله سی نوا، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو گفت: درراستای سیاست های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در زمینه تفکیک و کم حجم سازی پسماندها، محلات طرشت و دریان نو به عنوان پایلوت برای اجرای طرح محله پاک انتخاب شد.

اجرای طرح محله پاک در محلات طرشت و دریان نو

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهردار منطقه2 ،علی اکبر کریمی پور با اعلام این خبرگفت: با توجه به برنامه جدید مدیریت شهری در کاهش فراوری پسماند ونحوه جمع آوری و انتقال ، در حال حاضر با همکاری نواحی 5و6و اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه ، عملیات اجرای طرح کاپ در محلات دریان نو و طرشت شروع شد.

او اضافه نمود: برهمین اساس برنامه های آموزشی و معرفی کامل طرح در این محلات به وسیله آموزشگران پسماند انجام و بیش از 12 هزارنفر تحت پوشش این آموزش ها قرار گرفتند.

او بر لزوم مشارکت شهفرایندان در موفقیت اجرای طرح کاپ تأکید کرد و گفت: در ادامه فرایند کار پس از اطلاع رسانی های لازم ،جمع آوری پسماند های تر به 3 روز در هفته کاهش پیدا نموده است. پس از جذب همراهی و مشارکت مردم به تدریج مخازن زباله از سطح این محلات جمع آوری می گردد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه2 درادامه از پیوستن 89 درصد مراکز اداری واقع در منطقه دو به طرح کاپ خبرداد و گفت: پس از انعقاد تفام نامه مشترک جهت همکاری دراجرای طرح کاپ ،از 249 مرکز اداری موجود در منطقه 219 دراجرای طرح مشارکت می نمایند.

او همچنین به جلب مشارکت 100 مجتمع مسکونی بالای 80 واحداشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه های آموزشی و اقدامات اجرا شده از 132 مجتمع مسکونی منطقه 76 درصد با پیوستن به طرح کاپ در این اقدام زیست محیطی مشارکت می نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1059

به "اجرای طرح محله پاک در محلات طرشت و دریان نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح محله پاک در محلات طرشت و دریان نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید