آمریکا بازهم قوانین محدودکننده ای علیه روزنامه نگاران چینی اعمال کرد

به گزارش مجله سی نوا، دولت آمریکا قوانین محدودکننده علیه خبرنگاران و روزنامه نگاران چینی را تشدید کرد و قرار است مدت ویزا و تعداد خبرنگاران چینی در خاک آمریکا را کاهش دهد.

آمریکا بازهم قوانین محدودکننده ای علیه روزنامه نگاران چینی اعمال کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله سی نوا، آمریکا در اقدامی که آن را پاسخ به رفتار چین علیه روزنامه نگاران آمریکایی خوانده است قوانین جدیدی را علیه مجله سی نوا چینی در این کشور اعمال کرد.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر، این تصمیم واشنگتن را در چارچوب تنشهای اخیر میان دو کشور درباره شیوع بحران کرونا و اتهامات واشنگتن علیه پکن خوانده است.

آمریکا و چین طی ماههای گذشته بر سر موضوعات مختلف دچار تنش لفظی و رویکرد مقابله جویانه و جنگ رسانه ای شده اند.

در ماه مارس، چین چند روزنامه نگار آمریکایی را در پاسخ به قوانین محدود کننده واشنگتن علیه رسانه های دولتی چین مستقر در آمریکا از خاک کشورش اخراج کرد.

یک روز بعد از اینکه آمریکا اعلام نمود با رسانه های چینی همانند سفارتخانه های خارجی رفتار می نماید دولت پکن سه روزنامه نگار وال استریت ژورنال(دو آمریکایی و یک استرالیایی) را از این کشور اخراج کرد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز آدینه براساس آنچه که سرکوب روزنامه نگاری مستقل از طرف پکن خوانده است دستورالعملهای جدیدی صادر نموده است.

این قوانین که از روز دوشنبه هفته جاری اجرایی خواهد شد صدور ویزا برای مجله سی نوا چینی را برای مدت 90 روز محدود خواهد نمود. ادامه این محدودیت قابل تمدید نیز هست. این درحالیست که چنین ویزاهایی بدون مهلت سرانجام است.

یک مقام ارشد وزارت امنیت داخلی آمریکا که نخواسته نامش فاش گردد گفته که قوانین جدید به وزارت امنیت این امکان را می دهد که درخواستهای ویزای مجله سی نوا چینی را مورد بازنگری قرار دهد و می تواند تعداد روزنامه نگاران چینی در خاک آمریکا را نیز کاهش دهد.

رویترز نوشته که این قوانین جدید شامل روزنامه نگاران دارای گذرنامه های هنگ کنگ، ماکائو و دیگر قلمروهای خودمختار چین نخواهد شد.

به دنبال شیوع بحران کرونا در آمریکا و مدیریت ضعیف دولت برای مقابله با آن برای نجات جان آمریکاییها، مقامات دولت واشنگتن از جمله دونالد ترامپ با انتقاد از دولت پکن و نسبت دادن اتهامات واهی علیه این کشور در حال فرافکنی برای سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضعیف خود هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 646

به "آمریکا بازهم قوانین محدودکننده ای علیه روزنامه نگاران چینی اعمال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بازهم قوانین محدودکننده ای علیه روزنامه نگاران چینی اعمال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید