بازسازی آپارتمان: شروع بازسازی بازار تاریخی شاهرود

به گزارش مجله سی نوا، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود از شروع بازسازی بازار تاریخی شاهرود اطلاع داد.

بازسازی آپارتمان: شروع بازسازی بازار تاریخی شاهرود

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، حمیدرضا حسنی روز دوشنبه 6 دی ماه 1400 با اعلام این خبر گفت: عملیات کف فرش سنگی بازار تاریخی شاهرود شروع شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود اضافه کرد: در این مرحله حدود 200 مترمربع از کف بازار سنگ فرش می گردد.

او با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهرود از سال 1390 در چند مرحله اقدام به بازسازی این اثر تاریخی نموده است، گفت: بازسازی کامل بام صورت گرفته و بخش بزرگی از کف بازار نیز سنگ فرش شده است.

حسنی اضافه کرد: بازار شاهرود شامل سه کاروانسرا، 2 تیمچه و یک حمام بوده که در حال حاضر تنها گرمابه آن سالم به جای مانده است.

او ادامه داد: بازار شاهرود با عرصه حدود 2 هزار و 500 متر مربع بیش از 250 باب مغازه دارد.

حسنی با اشاره به اینکه بازار شاهرود دارای سه راسته بازار و چهار ورودی اصلی و چهار ورودی فرعی است، گفت: این اثر تاریخی با شماره 2285 در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1573

به "بازسازی آپارتمان: شروع بازسازی بازار تاریخی شاهرود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی آپارتمان: شروع بازسازی بازار تاریخی شاهرود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید