5 جایگاه نخست تاریخ لیگ برتر برای پرسپولیس 5 فصل اخیر

به گزارش مجله سی نوا، پرسپولیس با غلبه گل گهر سیرجان مجموع امتیازات خود را در خاتمه هفته بیست و پنجم به 54 رساند. در تاریخ لیگ برتر در این مقطع از فصل کمتر تیمی پیروز به جمع کردن این مقدار امتیاز شده است به عبارت صحیح تر تنها پرسپولیس و آن هم در 5 فصل اخیر پیروز شده در خاتمه هفته بیست و پنجم، حداقل 54 امتیاز کسب کند و تیم دیگری در هیچ دوره ای پیروز به خلق آمار مشابه این دوران طلایی پرسپولیس نشده است.

5 جایگاه نخست تاریخ لیگ برتر برای پرسپولیس 5 فصل اخیر

پرسپولیس فصل پیش با کسب 59 امتیاز بهترین عملکرد را تا پایان هفته بیست و پنجم در تاریخ لیگ برتر داشت و این تیم در پایان فصل چه از نظر مجموع امتیاز و چه از نظر میانگین امتیاز بهترین تیم ادوار لیگ برتر شد. پرسپولیس لیگ هفدهم با 57 امتیاز دوم است. پرسپولیس لیگ شانزدهم که آغازگر قهرمانی های پیاپی پرسپولیس بود با 56 امتیاز در رده چهارم قرار گرفته است.

پرسپولیس تا به این جای فصل دقیقاً آمار مشابه لیگ هجدهم از خود به جای گذاشته و با 15 پیروزی، 9 تساوی و یک شکست، 54 امتیاز دارد. تنها تفاضل یک گل بهتر، پرسپولیس این فصل را بالاتر از لیگ هجدهم قرار می دهد. پرسپولیس در این دوره تفاضل گل 22+ دارد، ولی در آن فصل 21+ داشت.

پرسپولیس در 4 دوره قبل با چنین آماری به قهرمانی رسید، اما در این فصل سپاهان رقیب جدی این تیم در راستا قهرمانی است که قهرمانی پنجم این تیم را به خطر انداخته است. در ادوار قبلی لیگ برتر در پایان هفته بیست و پنجم، تیم 53 امتیازی به چشم نمی خورد، ولی 4 تیم 52 امتیازی حضور دارند که یکی از آن ها سپاهان لیگ بیستم است و 3 تیم دیگر در پایان به قهرمانی رسیده اند.

در تاریخ لیگ برتر، در ادواری که لیگ به صورت 16 تیمی برگزار شده، بیشترین امتیاز تیم نایب قهرمان 58 امتیاز بوده و همیشه امتیاز 59 قهرمانی را تضمین کرده است، ولی در این فصل با عملکرد تحسین برانگیز پرسپولیس و سپاهان به نظر می رسد حد نصاب جدیدی در تاریخ این رقابت ها ثبت شود.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1391

به "5 جایگاه نخست تاریخ لیگ برتر برای پرسپولیس 5 فصل اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 جایگاه نخست تاریخ لیگ برتر برای پرسپولیس 5 فصل اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید