12 واحد اقامتگاه بوم گردی و 2 مزرعه گردشگری در مراوه تپه راه اندازی می شوند

به گزارش مجله سی نوا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، 12 واحد اقامتگاه بوم گردی و 2 مزرعه گردشگری در مراوه تپه راه اندازی می شوند.

12 واحد اقامتگاه بوم گردی و 2 مزرعه گردشگری در مراوه تپه راه اندازی می شوند

سعید گرگانلی دوجی، سرپرست اداره میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی مراوه تپه گفت: مراوه تپه یک واحد اقامتگاه بوم گردی دارد که با ساخت و راه اندازی واحدهای نو زیرساخت های لازم برای جذب جهانگرد و جهانگرد به این شهرستان فراهم می گردد.

وی اضافه نمود: از مجموع مجوزهای اولیه صادر شده برای احداث یا راه اندازی بوم گردی و مزرعه جهانگردی در مراوه تپه، 11 واحد در منطقه ها روستایی و شهری بخش گلیداغ این شهرستان و سه مورد نیز در روستاهای بخش مرکزی و شهر مراوه تپه قرار گرفته است.

گرگانلی دوجی اضافه نمود: متقاضیان ساخت یا راه اندازی واحدهای بوم گردی در روستاهای لهندر، پلی سفلی، قولاق کسن، کمرلی، آق امام، سوجق، کمرلی پیرلر و شارلوق گوگلان و شهر گلیداغ در مجموع 100 میلیارد ریال تسهیلات درخواست کردند.

به گفته وی، با راه اندازی این واحدها که عملیات اجرایی 2 مورد آن شروع شده تا یک سال آینده 43 فرصت شغلی پایدار ایجاد می گردد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی مراوه تپه بعلاوه با اشاره به جاذبه های جهانگردی این شهرستان مرزی گفت که آرامگاه مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن، مدرسه تاریخی علوم دینی سید قلیچ ایشان، آرامگاه ابوالقاسم جرجانی و آل خان بابا، رودخانه اترک، آبشارهای بالی قایه، شارلوق، چشمه ساوه، قیزلر قلعه، آبشار گوندر، دشت های شقایق، آبشار دامدامی، منطقه بالقی بابا، مام چشمه، حاجی داغ، سونگی داغ، تپه های باستانی، جنگل های پسته، انار، انجیر و زرشک وحشی بخشی از جمله این جاذبه هاست.

گرگانلی دوجی ادامه داد: وجود مزارع گیاهان دارویی و زراعی و زیبایی های آن در فصول مختلف سال به همراه آداب و رسوم و صنایع دستی مردمان مرزنشین و عشایر مراوه تپه از جمله قالی ترکمن، نمد، گلیم بافی و پوستین دوزی از دیگر جاذبه های جهانگردی این شهرستان است.

در همین پیوند بخشدار گلیداغ مراوه تپه گفت: روستاهای این بخش کوهستانی دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است که با ایجاد زیرساخت های مورد احتیاج میتوان زمینه را برای حضور بیشتر مسافران و جهانگردان داخلی و خارجی فراهم کرد.

لقمان قربانی اضافه نمود: راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی و مزارع جهانگردی علاوه بر ایجاد اشتغال و عایدی برای اهالی، زمینه توسعه این شهرستان کمتر پیشرفته را نیز فراهم می نماید.

منبع: همگردی
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1510

به "12 واحد اقامتگاه بوم گردی و 2 مزرعه گردشگری در مراوه تپه راه اندازی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 واحد اقامتگاه بوم گردی و 2 مزرعه گردشگری در مراوه تپه راه اندازی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید