یونان برای مقابله با هجوم پناهندگان حصارهای آبی می کشد

به گزارش مجله سی نوا، دولت یونان تصمیم دارد برای جلوگیری از دسترسی پناهجویان به سواحل این کشور برای اولین بار در اتحادیه اروپا از حصارهای آبی استفاده کند.

یونان برای مقابله با هجوم پناهندگان حصارهای آبی می کشد

برای دریافت خدمات اخذ اقامت یونان با خرید ملک با ما همراه شوید و به راحتی نه تنها اقامت اروپا را بدست بیاورید بلکه گامی در جهت دریافت شهروندی اروپا بردارید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از تاگس شاو آلمان، شمار مهاجرانی که از ترکیه به جزایر یونان هجوم می آورند این روزها به صورت روزافزون در حال افزایش است.

ظرفیت اردوگاه های پناهندگانی که در جزایر یونان واقع شده هم تکمیل شده و از حد خود هم خارج شده است. دولت یونان حالا تصمیم دارد با یاری حصارهای آبی از این هجوم پناهندگان جلوگیری کند.

دولت یونان تصمیم دارد برای جلوگیری از هجوم پناهندگان از ترکیه به جزایر یونان از موانع شناور استفاده کند.

بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ورود پناهندگان به کشورهایشان از دیوار و یا حصار استفاده می نمایند و تا به حال حصار آبی برای مقابله با این مسئله مورد استفاده قرار نگرفته و یونان می خواهد برای اولین بار از این راه حل برای مقابله با هجوم پناهندگان استفاده کند.

وزارت دفاع یونان آگهی مناقصه ای را برای ساخت مکانیسم هایی محصورنماینده در دریای اژه منتشر نموده که قرار است از آنها در شرایط اضطراری برای مقابله با ورود پناهجویانی که از ترکیه به این کشور می آیند استفاده گردد .

این مکانیسم بازدارنده قرار است موانع یا تورهایی به طول حدود سه کیلومتر باشد که توسط ارتش یونان در محل نصب می شوند .

به گفته مقامات یونان این سیستم ها نیم متر از سطح آب بالاتر قرار گرفته و به چراغ های چشمک زن مجهز خواهند بود. برآورد شده که هزینه این پروژه بالغ بر نیم میلیون یورو خواهد بود. جزئیات بیشتری در مورد پروژه مزبور منتشر نشده است .

البته هنوز در این باره تردید وجود دارد که آیا این حصارهای دریایی مد نظر دولت یونان می توانند جلوی دسترسی پناهندگان و قاچاقچیان به سواحل یونان را بگیرند.

علاوه بر این دولت یونان می خواهد در ماه های آینده 1200 پلیس مرزی جدید را برای کنترل ورود پناهجویان از ترکیه به کار بگیرد. خبرگزاری نیمه رسمی ANA-MPA با استناد به وزارت محافظت از حقوق شهروندی، از صادر شدن آگهی استخدام 400 تن از این مأموران خبر داده است .

بر اساس همین گزارش مأموریت این 400 مرزبان قرار است تنها بر نوار مرزی ترکیه و یونان در طول رودخانه ماریتسا محدود باشد.

یونان در میان کشورهای اروپایی با ورود بیشترین شمار پناهجویان در سال گذشته میلادی (2019) روبرو بود. به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) ، شمار پناهجویانی که در سال 2019 از ترکیه به یونان آمدند، به شکل چشمگیری افزایش داشته است .

در حالی که در سال 2018 دست کم 50 هزار و 500 پناهجو از ترکیه وارد یونان شده بودند، شمار این افراد که در سال 2019 به شکل غیرقانونی از همین راه وارد این کشور شدند به بیش از 74 هزار و 600 نفر رسید .

در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر در اردوگاه هایی در یونان به سر می برند که فراتر از گنجایش آنهاست. این اردوگاه ها در اصل تنها ظرفیت جا دادن به کم تر از 10 هزار نفر را دارند. سازمان های امدادی و حقوق بشری در ماه های گذشته شرایط حاکم بر این اردوگاه ها را مورد انتقاد قرار داده و آن را غیرانسانی توصیف نموده اند .

دولت محافظه کار یونان که حدود یک سال است سر کار است وعده داده که بحران پناهندگان در این کشور را حل نماید. در اوایل امسال میلادی هم قواعد پناهندگی سختگیرانه ای از طرف دولت جدید یونان وضع شد و نظارت های مرزی تقویت شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 315

به "یونان برای مقابله با هجوم پناهندگان حصارهای آبی می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان برای مقابله با هجوم پناهندگان حصارهای آبی می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید