گراز وحشی با پای خود به استقبال مرگ رفت!

به گزارش مجله سی نوا، این لحظه ای است که یک گراز زگیل دار در حال حرکت در جاده درست به سمت 2 شیری می رود که در کمین منتظر بودند.

گراز وحشی با پای خود به استقبال مرگ رفت!

به گزارش خبرنگاران، گراز ها و سایر حیوانات شکارچی اغلب از جاده ها استفاده می نمایند، زیرا راستای روشن برای آن ها است، بنابراین می توانند به راحتی شکارچیان را در منطقه شناسایی نمایند، اما این بار آن طور که برنامه ریزی شده بود، پیش نرفت.

این فیلم به وسیله شانون فینیگان در حین بازدید از پارک ملی کروگر گرفته شده است. او می گوید: در یک بعد از ظهر گرم در امتداد این جاده خاکی خلوت در پارک کروگر رانندگی می کردیم. این جاده خاص در بین بازتماشامایندگان محبوب نبود، به همین علت تصمیم گرفتیم آن را امتحان کنیم.

شانون افزود: پس از حدود دو ساعت مشاهده بسیار اندک حیات وحش، وقتی دو شیر ماده از عرض خیابان حرکت نموده و به آن طرف رفتند، غافلگیر شدیم. همه افراد داخل ماشین بلند شدند و ما خیلی خوش شانس بودیم که شیر ها را از نزدیک دیدیم. در آن موقع ماشین دیگری در اطراف نبود.

وی افزود: شاید 90 تا 100 متر جلوتر، یک گراز زگیل دار به سمت ما می آمد. رفتار شیر ها فوراً به حالت شکار تغییر کرد و آن ها برای آغاز کمین خود به داخل علفزار های بلند پریدند. جهت و قدرت باد به نفع شیر ها بود و گراز هرگز فرصتی نداشت. در امتداد مرکز جاده چرا می کرد و به آرامی راستا خود را به سمت ماشین ما طی می کرد.

او گفت: تماشا تاکتیک های شکار شیر ها باورنکردنی بود. ماده جوانتر آغاز به دور زدن کرد تا خودش را پشت گراز برساند. شیر بالغ تر در نزدیکی ماشین ما مخفی ماند و منتظر لحظه مناسب برای ضربه زدن بود. هنگامی که گراز نزدیک شد ماده جوان از پشت آن پرید و آن را به سمت جلو و درست در مقابل آرواره های شیر دیگر قرار داد.

شان می گوید:آنچه را که شاهد بودیم باور نمی کردیم. شیر ها به سرعت گراز را کشتند و هوای اطراف پر از بوی روده های آن شد. ما این لحظه را هرگز فراموش نخواهم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1581

به "گراز وحشی با پای خود به استقبال مرگ رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گراز وحشی با پای خود به استقبال مرگ رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید