کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ دو ایرانی فینالیست شدند

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - سی و یکمین دوره رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از دیروز در شهر آلماتی قزاقستان شروع شد و امروز با معین شدن نفرات برتر پنج وزن دوم به انتها می رسد.

کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ دو ایرانی فینالیست شدند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در خاتمه رقابت های مقدماتی مسابقات روز دوم، 2 نماینده کشورمان به ملاقات فینال راه یافتند و دو نماینده راهی ملاقات رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر کاتوبک عبدیکریم از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل مردان اله یاروف از ترکمنستان با نتیجه 8 بر صفر به رجحان دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه 9 بر یک به رجحان دست یافت و راهی ملاقات فینال شد. حریف وی در ملاقات فینال آدیوس سلطانگالی دارنده مدال برنز دنیا از قزاقستان است.

در وزن 67 کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به غیبت الاجامی از عراق به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با تسوچیکا شیمویامادا دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن با نتیجه 3 بر 2 مغلوب گردید و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با آشو از هند مبارزه می نماید.

در وزن 72 کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آزات سادیکوف از قزاقستان با نتیجه 8 بر 6 به پیروزی دست یافت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب گردید و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با محمود بخشیلوف از ازبکستان کشتی می گیرد.

در وزن 82 کیلوگرم که مسابقات به صورت دوره ای برگزار می گردد، مهدی ابراهیمی در گروه 2 در کشتی نخست خود مقابل جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز دنیا از ازبکستان با نتیجه 6 بر صفر مغلوب گردید وی در مبارزه بعد نیز با نتیجه 2 بر یک مقابل کالیدین آسیکیف از قرقیزستان بازنده شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با توجه به غیبت علی الکابی از عراق به پیروزی رسید وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 11 بر 9 یرولان ایسکاکوف دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی ملاقات فینال شد. وی در این ملاقات با سئونگ جون کیم دارنده مدال نقره آسیا از کره جنوبی مبارزه می نماید.

اسامی نفرات راه یافته به ملاقات فینال به توضیح زیر است:

60 کیلوگرم: مهدی محسن نژاد (ایران) - آدیوس سلطانگالی (قزاقستان)

67 کیلوگرم: تسوچیکا شیمویامادا (ژاپن) - آلمات کبیسبایف (قزاقستان)

72 کیلوگرم: هان سو ریو (کره جنوبی) - روسلان تساریف (قرقیزستان)

82 کیلوگرم: جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) - کالیدین آسیکیف (قرقیزستان)

97 کیلوگرم: مهدی بالی (ایران)- سئونگ جون کیم (کره جنوبی)

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1256

به "کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ دو ایرانی فینالیست شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ دو ایرانی فینالیست شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید