پنجره واحد آغاز کسب وکار آخر از اواخر اردیبهشت راه اندازی می گردد

به گزارش مجله سی نوا، علی فیروزی در خصوص پنجره واحد فیزیکی آغاز کسب و کار، گفت: در حال حاضر بانک جهانی اعلام می نماید که نماگر آغاز کسب و کار که مجموعه ای از ثبت یک شرکت تجاری به انضمام دریافت کد مالی مالیاتی، ثبت نام ارزش افزوده، ثبت نام تأمین اجتماعی، ثبت روزنامه رسمی و دریافت دفاتر پلمب شده است، در ایران 72.5 روز طول می کشد. این مساله موجب شده که رتبه ایران در شاخص آغاز کسب و کار، از بین 190 کشور، 178 باشد.

پنجره واحد آغاز کسب وکار آخر از اواخر اردیبهشت راه اندازی می گردد

رئیس مرکز ملی مطالعات و پایش بهبود فضای محیط کسب و کار وزارت اقتصاد و دارایی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی ها با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی آغاز کسب و کار، این 72.5 روز به 3 روز کاهش خواهد یافت.

فیروزی گفت: برای راه اندازی این پنجره واحد فیزیکی، در حال حاضر مصوبه هیأت مقررات زدایی اخذ شده است و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مکانی را خریداری خواهد نمود و در اختیارمان قرار خواهد داد. تقریباً تمام فرآیندها تعیین شده و دستگاه ها هم جلسات هماهنگی بین دستگاهی را برگزار نموده اند.

وی گفت: این پنجره واحد فیزیکی در واقع یک ساختمان است که تمام دستگاه هایی که برای آغاز کسب و کار باید مجوز بدهند، در آن مستقر می شوند تا متقاضی آغاز کسب و کار بتواند تمام کارهای لازم را در همان یک ساختمان پیگیری نموده و به انجام برساند.

فیروزی گفت: شیوع کرونا، کار را کمی مشکل کرد اما آخر اردیبهشت ماه این پنجره واحد راه اندازی می گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 645

به "پنجره واحد آغاز کسب وکار آخر از اواخر اردیبهشت راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره واحد آغاز کسب وکار آخر از اواخر اردیبهشت راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید