پل ترمیم شده پلاکا، منتخب دریافت جایزه میراث اروپا

به گزارش مجله سی نوا، حال پروژه بازسازی و بازسازی پل تاریخی پلاکا در اپیروس، پیروز به دریافت یکی از این 24 جایزه میراث اروپا نوسترا شده که در سال 2021 میلادی برپا شده است.

پل ترمیم شده پلاکا، منتخب دریافت جایزه میراث اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در واقع پل پلاکا در سال 2015 میلادی به علت سیل ناگهانی که رخ داد، شکسته شد و به علت اهمیتی که در آثار فرهنگی دنیا به خود اختصاص داده، به سرعت مورد ترمیم و بازسازی نهاده شد.

پل پلاکا یکی از دستاوردهای شیرین حفاظتی در جامعه میراث فرهنگی دنیا بوده که جایزه میراث اروپا در سال 2021 میلادی نتوانست به راحتی از کنار آن عبور کند و ترمیم این پل ارزشمند را نادیده بگیرد.

حال کشور یونان به علت دریافت این جایزه عظیم، اهمیت حفاظت و نگهداری از میراث فرهنگی خود را دوچندان کرده و معتقد است که وجه تمایزی میان میراث فرهنگی و تاریخی این کشور با سایر میراث دنیای است که نباید آن را نادیده گرفت و هر روز برای نمایش این میراث غنی باید کوشش فراوانی کرد.

این رویداد که سال جاری به صورت آنلاین برگزار گردید، رقابت را میان 30 کشور دنیا قرار داد و با آنالیز موضوعات و میراث فرهنگی مختلف توانست انتخاب های نهایی را انجام دهد و به دستاوردهای قابل قبولی دست پیدا کند.

این در حالی است که کارشناسان میراث فرهنگی و باستان شناسان عظیم اروپا به اسم داور در این رویداد حضور داشته و چندین هفته به صورت متوالی تمام میراث این 30 کشور اروپایی را آنالیز کرده و فراز و نشیب های نگهداری و حفاظت از آن ها را هم به ثبت رساندند. ایجاد تاثیرات متعدد ناشی از تغییرات آب و هوا بر روی این میراث غنی فرهنگی و تاریخی در کشورهای اروپایی از دیگر موضوعات مهم مورد بحث و آنالیز در این رویداد مهم اروپا بود که نمی توان دستاوردهای آن را نادیده گرفت.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1414

به "پل ترمیم شده پلاکا، منتخب دریافت جایزه میراث اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل ترمیم شده پلاکا، منتخب دریافت جایزه میراث اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید