وزارت خارجه آمریکا: پاکستان پناهگاه امن مخالفان مسلح دولت افغانستان است

به گزارش مجله سی نوا، وزارت خارجه آمریکا در گزارشی گفت که پاکستان همچنان برای مخالفان مسلح دولت افغانستان پناهگاهی امن است.

وزارت خارجه آمریکا: پاکستان پناهگاه امن مخالفان مسلح دولت افغانستان است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پاکستان در خاک خودش پناهگاه امن در اختیار مخالفان مسلح دولت افغانستان گذاشته است.

گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا می افزاید که پاکستان در مقابل فعالیت گروه هایی که از خاک این کشور به افغانستان حمله کرده و علیه آن عملیات می کنند، اقدامات کافی انجام نداده است.

این گزارش تصریح می کند: پاکستان همچنان پناهگاه امنی برای گروه های تروریستی مشخصی است که تمرکز منطقه ای دارند و به مخالفان مسلح دولت افغانستان اجازه می دهد تا از خاک این کشور استفاده کنند.

آمریکا که خود به حمایت از گروه های تروریستی و تلاش برای ایجاد پایگاه برای داعش در افغانستان متهم است بارها پاکستان را به حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان متهم کرده اما پاکستان همواره این اتهامات را رد می کند.

ترامپ در ژانویه سال 2018 نیز تهدید کرده بود که اگر پاکستان حمایت از مخالفان مسلح دولت افغانستان را متوقف نکند 1.1 میلیارد دلار از کمک های امنیتی به اسلام آباد را قطع خواهد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 734

به "وزارت خارجه آمریکا: پاکستان پناهگاه امن مخالفان مسلح دولت افغانستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا: پاکستان پناهگاه امن مخالفان مسلح دولت افغانستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید