خروج قریب الوقوع بخشی از نظامیان آمریکا از عراق و افغانستان

به گزارش مجله سی نوا، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اطلاع داد که بخشی از نیرو های آمریکایی طی ساعت های آینده از عراق و افغانستان خارج می شوند.

خروج قریب الوقوع بخشی از نظامیان آمریکا از عراق و افغانستان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا اطلاع داد که بخشی از نیرو های آمریکایی طی ساعت های آینده خاک عراق و افغانستان را ترک می نمایند.

وی که در کنفرانس خبری صحبت می کرد، اضافه کرد: تعداد نظامیان آمریکا در عراق از 3200 نفر به 2500 نفر کاهش می یابد.

میلر تاکید نمود که دستورات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره خروج از عراق و افغانستان اجرا خواهد شد و این تصمیم پس از رایزنی با شورای امنیت ملی و فرماندهان نظامی اتخاذ می گردد.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا اضافه کرد که تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان نیز تا 2500 نظامی کاهش خواهد یافت. در حال حاضر 4500 نظامی آمریکایی در افغانستان حضور دارند.

کریستوفر میلر اضافه کرد که تصمیم برای کاهش نظامیان بر فرماندهی شجاعانه ترامپ تاکید دارد و تمامی اهدافی که معین شده در مقابله با تهدید های تروریستی در عراق و افغانستان محقق شده است.

بر اساس گفته سرپرست وزارت دفاع آمریکا، کاهش نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان تا 2500 نفر تا 15 ژانویه 2021 (25 دی ماه) انجام خواهد شد.

ساعتی پیش نیز تعدادی از مقامات آمریکایی اطلاع دادند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا میخواهد تمامی نیرو های آمریکایی را از سومالی خارج کند.

خبرگزاری رویترز با نقل این خبر نوشت که این اقدام ترامپ در راستای طرح کاهش نیرو های آمریکایی در خارج از کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 976

به "خروج قریب الوقوع بخشی از نظامیان آمریکا از عراق و افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج قریب الوقوع بخشی از نظامیان آمریکا از عراق و افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید