هوش مصنوعی فکر را به جمله تبدیل می نماید

به گزارش مجله سی نوا، این تیم این فعالیت مغزی را به یک الگوریتم شبکه عصبی متصل کردند و به الگوریتم آموزش دادند تا الگو های منظم را که می تواند باجنبه های مکرر گفتار، مانند مصوت ها یا صامت ها در ارتباط باشد، شناسایی کند.

هوش مصنوعی فکر را به جمله تبدیل می نماید

محققان دانشگاه کالیفرنیا سن فرانسیسکو در مطالعه اخیرشان یک گام به خواندن ذهن افراد نزدیک شده اند.

پژوهشگران طی این مطالعه از الگوریتم یادگیری عمیق برای آنالیز سیگنال های مغزی چهار زن مبتلا به بیماری صرع در هنگامیکه انهاصحبت می کردند، استفاده کردند. پژوهشگران الکترود هایی را بر روی سر این افراد قرار داده بودند تا بر تشنج ها نظارت نمایند.

در گام بعدی محققان از زنان خواستند تا یک سری جملات را با صدای بلند بخوانند و در همین حین آن ها فعالیت مغزی بیماران را اندازه گیری کردند. طولانی ترین جمله شامل 250 کلمه بود.

این تیم این فعالیت مغزی را به یک الگوریتم شبکه عصبی متصل کردند و به الگوریتم آموزش دادند تا الگو های منظم را که می تواند باجنبه های مکرر گفتار، مانند مصوت ها یا صامت ها در ارتباط باشد، شناسایی کند.

این الگو های سپس به یک شبکه عصبی دوم متصل شدند که طی آن این سینگال ها به کلمات تبدیل می شوند که با در کنار هم قرار دادن آن ها جمله ایجاد شد و محققان توانستند افکار آن ها را بخوانند. به گفته پژوهشگران دقت این فناوری 97 درصد است.

منبع: فرادید
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 552

به "هوش مصنوعی فکر را به جمله تبدیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی فکر را به جمله تبدیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید