مکاتبه برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی

به گزارش مجله سی نوا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مکاتبات جدیدی اجرا شده تا در سال تحصیلی پیش رو نیز بتوانیم فرصت های خوبی را برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی ایجاد کنیم گفت: هم از حیث تامین نیروی انسانی و توجه به حوزه مدیریتی و هم تامین مالی برای دانش آموزان خاص که آنجا درس می خوانند دغدغه هایی داریم که برای رفع آنها در تلاشیم.

مکاتبه برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی

علیرضا کمرئی در گفت وگو با مجله سی نوا، با اشاره به ضرورت محرومیت زدایی از مدارس شبانه روزی اظهار کرد: مدارس شبانه روزی از جمله مدارس وابسته به وزارت آموزش و پرورش در مناطق روستایی است و به جهت آنکه وزاتخانه بتواند توجه عادلانه به مناطق مختلف داشته باشد مدارس شبانه روزی همواره در معرض توجه بوده است.

وی افزود: خوشبختانه در سال گذشته با کمک هایی که از بیرون صورت گرفت سه مرحله تامین مالی برای مدارس شبانه روزی داشتیم و به نظر می رسد مدارس شبانه روزی در مرکز توجه است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مکاتبات جدیدی اجرا شده تا در سال تحصیلی پیش رو نیز بتوانیم فرصت های خوبی را برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی ایجاد کنیم گفت: هم از حیث تامین نیروی انسانی و توجه به حوزه مدیریتی و هم تامین مالی برای دانش آموزان خاص که آنجا درس می خوانند دغدغه هایی داریم که برای رفع آنها در تلاشیم.

کمرئی اضافه کرد: البته تعدادی از مدارس دولتی هم هستند که ضعف هایی دارند و باید به عنوان مدارس لازم التوجه در صدر برنامه های توسعه ای و حمایتی قرار بگیرند.

وی همچنین به اجرای برنامه تعالی مدیریت مدارس اشاره کرد و گفت: برنامه تعالی، الگو و ابزاری مدیریتی برای اداره مدارس است که چندی پیش نیز مورد بازنگری قرار گرفت. توانمندسازی مدیران، تبیین مفهوم مدرسه محوری و تمرکز روی گروه های آموزشی از جمله برنامه هایی است که در قالب طرح تعالی دنبال می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 55

به "مکاتبه برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکاتبه برای تامین بخشی از نیازهای مالی مدارس شبانه روزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید