مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون ، توصیه هایی برای دارندگان تلفن های همراه

به گزارش مجله سی نوا، موج گرمای بریتانیا در تابستان امسال می تواند گوشی های آیفون را را با مخطرات جدی روبرو کند. توجه نکردن به هشدارهای این گوشی های هوشمند اپل می تواند به بهای ازبین رفتن گوشی تمام گردد.

مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون ، توصیه هایی برای دارندگان تلفن های همراه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، با افزایش دمای هوا تا 36 درجه سانتیگراد، آژانس آب و هوای بریتانیا در بیانیه ای نسبت به بروز موج گرمای تازهی از منطقه یورکشایر شمالی تا بقیه نقط انگلیس و بیشتر منطقه ها ولز هشدار داد. در نتیجه بروز موج تازه گرما به دارندگان گوشی های آیفون توصیه شده، مراقب گوشی های خود باشند. اصلی ترین کاری که کاربران می توانند در این زمینه انجام دهند این است که آیفون خود را در هر شرایطی خنک نگه دارند و زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهند و مراقب اخطارهای گوشی نیز باشند.

در صورتی که گوشی خود را زیر نور خورشید به مدت طولانی قرار دهید تا جایی دمای گوشی به اوج برسد، به احتمال زیاد با علائم اخطار خاموشی گوشی تلفن همراه روبرو خواهید شد. حتی کمپانی اپل به کاربران خود هشدار می دهد که در صورت بالارفتن بیش از حد دمای گوشی، عمر باطری این گوشی ها کاهش خواهد یافت. در واقع دمای بسیار بالا و غیر عادی می تواند مسائل بزرگی را برای تلقن های هوشمند ایجاد کند که گوشی های قیمیتی آیفون نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کمپانی اپل در این باره هشدار می دهد که دمای هوای بالا یا پائین می تواند باعث تغییر رفتار دستگاه آیفون گردد. در حالی که تا کنون بیشتر به مخاطرات هوای گرم اشاره شده، هوای سرد نیز می تواند به طور موقت عمر باطری را کاهش دهد. اما دمای بسیار بالا می تواند برای همواره عمر باطری گوشی آیفون شما را از بین ببرد. عملکرد گوشی های آیفون به سادگی تحت تاثیر گرما قرار می گیرد.

اپل برای کاربران کارهایی که نباید با گوشی خود انجام داد را به طور تعیین لیست نموده است

1- گذاشتن دستگاه در خودرو در روز گرم

2- قرار دادن دستگاه در معرض نور مستقیم خورشید به مدت طولانی

3- استفاده از بعضی ویژگی های آیفون در هوای خیلی یا زیر نور مستقیم خورشید، به مدت زمان طولانی، مانند استفاده از دستگاه راستا یاب جی پی اس و برنامه های راهنمای ترافیکی خودرو یا استفاده از برنامه یک بازی دارای گرافیک بالا.

با نگاه به موارد بالا می توان دریافت که راه هایی برای کاهش مخاطرات جدی برای گوشی های همرااه در روزهای گرم سال وجود دارد.

یکی از دیگر از راه های محاظت گوشی همراه در روزهای گرم سال، قرار ندادن گوشی آیفون در فضاهای بسته و در بسته مانند جیب پیراهن یا شلوار است. اگر احساس کردید، گوشی تان گرم شده دیگر از آن استفاده نکنید یا حتی آن را خاموش کنید.

از استفاده از اپ های قدرتمند به مدت طولانی خودداری کنید. این مساله به طور ویژه باید مورد توجه علاقه مندان به بازی در گوشی های موبایل قرار بگیرد. چرا که اپ های بازی که از نوع اپ های قدرتمند محسوب می شوند، می توانند دمای پردازشگر گوشی تلفن همراه را به سرعت بالا ببرند. حتی امکان دارد در صورت افزایش دمای گوشی موبایل، گوشی آیفون شما خود به خود خاموش گردد.

پیش از خاموش شدن خوددکار شما علامت هشدار افزایش دما را در صفحه آیفون تان مشاهده خواهید کرد که در زیر آن نوشته شده: گرما، آیفون باید پیش از آنکه شما از آن بهره ببرید، خنک گردد.در زمان مکالمه تلفنی نیز امکان دارد دمای گوشی شما به علت اینکه دستتان روی گوشی قرار گرفته، بالا برود.

با رعایت موراد ذکر شده در این مطلب، شما درباره دشمنان بالقوه گوشی های ایفون اطلاعات بیشتری کسب نموده اید و به همین علت بهتر خواهید توانست از باطری آیفون خود محافظت کنید و راه های پیشگیری کننده در این باره را به کار ببندید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1777

به "مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون ، توصیه هایی برای دارندگان تلفن های همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخاطرات گرمای تابستان برای آیفون ، توصیه هایی برای دارندگان تلفن های همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید