قدرتمندترین راکت تاریخ در آستانه پرواز؛ استارشیپ احتمالاً 28 فروردین پرتاب می گردد

به گزارش مجله سی نوا، اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) در آخرین ساعات روز کاری آدینه به اسپیس ایکس برای انجام اولین پرتاب مداری استارشیپ مجوز داد. این آزمایش حالا می تواند در زودترین حالت ممکن در روز دوشنبه صبح به وقت محلی (عصر به وقت ایران) صورت بگیرد.

قدرتمندترین راکت تاریخ در آستانه پرواز؛ استارشیپ احتمالاً 28 فروردین پرتاب می گردد

اداره هوانوردی فدرال آمریکا به اسپیس ایکس برای پرتاب مداری استارشیپ مجوز داد. این فضاپیما حالا می تواند دوشنبه همین هفته آزمایش گردد.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) در آخرین ساعات روز کاری آدینه به اسپیس ایکس برای انجام اولین پرتاب مداری استارشیپ مجوز داد. این آزمایش حالا می تواند در زودترین حالت ممکن در روز دوشنبه صبح به وقت محلی (عصر به وقت ایران) صورت بگیرد.

به گزارش تک کرانچ، در بیانیه FAA آمده است: اداره هوانوردی فدرال پس از یک ارزیابی جامع برای مجوز ها به این نتیجه رسید که اسپیس ایکس تمام پیش احتیاج های ایمنی، زیست محیطی، اصولی، باری، یکپارچگی محیط فضایی و مسئولیت های مالی را رعایت نموده است.

دریافت این مجوز آخرین مانع قانونی پیش روی اسپیس ایکس بود. این شرکت اکنون می تواند به محض آماده شدن، آزمایش مداری فضاپیمای استارشیپ را انجام دهد. آزمایش پیش رو اولین باری خواهد بود که در آن بوستر سوپر هوی و بخش مرحله دوم آن که استارشیپ نام دارد، در کنار یکدیگر پرواز خواهند کرد.

اولین پرتاب مداری استارشیپ چه وضعیتی خواهد داشت؟

چنانچه پرتاب موفقیت آمیز باشد، اسپیس ایکس حدود سه دقیقه بعد بوستر را از بخش مرحله دوم جدا می نماید. سپس بوستر باید دوباره روی یک سکو فرود بیاید و بخش مرحله دوم هم پس از چند دقیقه روی آب های اقیانوس فرود خواهد آمد.

اسپیس ایکس در وب سایت خود هیچ پیش بینی خاصی درباره پایان این آزمایش نداشته است. بیشتر به نظر می رسد که این شرکت در کوشش برای گردآوری حداکثر اطلاعات ممکن از این مأموریت است تا درصورت بروز مشکل بتواند در آزمایش های بعدی از این اطلاعات استفاده کند.

فضاپیمای استارشیپ قدرتمندترین فضاپیمای تاریخ است. این محصول پس از انجام آزمایش ها قادر به حمل 100 تا 150 تن بار خواهد بود؛ درحالی که فالکون 9 این شرکت درحال حاضر تنها می تواند 22.8 تن بار حمل کند.

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا همه چیز برای پرتاب روز 28 فروردین ماه آماده می گردد یا نه. ایلان ماسک قبلاً گفته بود که این شرکت آماده پرتاب در هفته سوم ماه آوریل است. در هر صورت، طبق معمول انتظار می رود که با پخش زنده این رویداد روبه رو باشیم.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 26 فروردین 1402 بروزرسانی: 26 فروردین 1402 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1887

به "قدرتمندترین راکت تاریخ در آستانه پرواز؛ استارشیپ احتمالاً 28 فروردین پرتاب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرتمندترین راکت تاریخ در آستانه پرواز؛ استارشیپ احتمالاً 28 فروردین پرتاب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید