فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه

به گزارش مجله سی نوا، در اغلب موارد اما این مرنام خاتمه خوشی ندارد؛ کباب روی منقل می ریزد و همه دست به دامن نخ می شوند تا دور کباب بپیچند که بیشتر از این نریزد و حداقل گرسته نمانند. غذایی که فوت و فن مخصوص به خودش را دارد و با یک تکنیک ساده می تواند همه این سختی ها را دور بزند. تا آن جایی که تا نام کباب کوبیده بیاید، همه خانواده بگویند فقط کباب کوبیده های فلانی را می خوریم!

فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه

برای تهیه کباب کوبیده باید از گوشت چرخ کرده گوسفندی یا مخلوط گوساله استفاده کنید و برای اینکه کباب کوبیده ترد و خوشمزه شود باید از گوشت چربی دار استفاده کنیم. گوشتی که چربی اش کم باشد هنگام ماساژ دادن خودش را ول می کند. علاوه بر این باید حتما گوشت را حداقل دو تا سه بار خیلی ریز چرخ کنید. هر چه گوشت بیشتر چرخ شود و ورز داده شود کباب ها یکدست تر می شود و از روی سیخ نمی ریزد. نکته مهم دیگر میزان پیاز و چگونگی خرد و مخلوط کردن آن و نسبتش با میزان گوشت است. علاوه بر این مدت زمانی که گوشت استراحت می کند هم بسیار مهم است.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده: یک کیلوگرم

پیاز: 250 گرم

نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

زعفران: در صورت دلخواه

گوجه فرنگی: به تعداد دلخواه

طرز تهیه و دستور پخت:

1. گوشت چرخ کرده را در یک ظرف بریزید و پس از ریختن نمک و فلفل و زعفران آن را خوب ورز دهید. سپس آن را در یخچال بگذارید تا کمی استراحت کند.

2. پیازها را رنده کنید و آب آن را بگیرید. گرفتن آب پیاز سبب می شود تا کباب کوبیده روی سیخ وا نرود و توی آتش نریزد. پیازها را به گوشت اضافه کنید و حسابی وزر بدهید. هر چه گوشت و پیاز را بیشتر ورز بدهید کباب کوبیده شما خوشمزه تر می شود.

3. بعد از این که ورز دادن گوشت انجام شد بهتر است به مدت دو تا سه ساعت روی گوشت یک کیسه پلاستیکی بکشید و به مدت 2 تا سه ساعت آن را در یخچال بگذارید.

4. سپس گوشت را به قسمت های مساوی تقسیم کنید و هنگام به سیخ کشیدن کمی دستتان را تر کنید که گوشت به دستتان نچسبد. سر و ته گوشت را روی سیخ کمی بیشتر فشار دهید، تا موقع کشیدن کباب از روی سیخ به راحتی از آن جدا شود.

5. کباب ها را اول روی شعله زیاد قرار دهید و وقتی گوشت خودش را گرفت شعله را کم کنید.

6. گوجه ها را هم به سیخ بکشید تا کبابی شود. در صورت دلخواه می توانید فلفل سبز هم با گوجه ها به سیخ بکشید تا کباب کمی تند و لذیذتر شود.

در این زمینه بخوانید:

طرز تهیه خورشت بامیه؛ غذای خاکستری!

طرز تهیه همبرگر خانگی؛ بهترین برگر را با دست پخت خودتان امتحان کنید

بدون خوردن این غذاها از رشت برنگردید!

فوت و فن ها:

1. معمولا کباب کوبیده را اگر به صورت مخلوط گوشت گوسفندی و گوساله آماده کنید در خانه نتیجه بهتری می گیرید. گوشت قلوه گاه گوسفندی هم برای کباب کوبیده بهتر است.

2. گرفتن آب پیاز مرحله مهمی در درست کردن کباب کوبیده است. اگر آب پیاز را نگیرید ممکن است کباب شما روی منقل یا شعله از سیخ جدا شود.

3. بهتر است گوشتی که تهیه کرده اید چند بار چرخ شود، معمولا بین 2 تا 3 بار تا کاملا گوشت لطیف شود.

4. ورز دادن را از قلم نیاندازید. این کار باعث می شود کباب کوبیده بهتر روی سیخ قرار بگیرد. ورز دادن را تا به حالت چسبندگی گرفتن گوشت ادامه دهید.

5. سعی کنید از سیخ های باریک استفاده نکنید. از سیخ های پهن مخصوص کباب کوبیده استفاده کنید.

6. گوشت کوبیده را وقتی روی سیخ قرار می دهید نباید خیلی نازک شود.

7. سیخ ها را به تناسب روی منقل برگردانید، اگر یک طرف کباب کوبیده شما روی شعله پخته شده باشد و طرف دیگر خام مانده باشد باعث می شود گوشت از روی سیخ بریزد.

8. تمام گوشت را به میزان روی سیخ پهن کنید و قطر میزان گوشتی که روی سیخ نشسته است حدود 2.5 سانتی متر کافی است.

9. با انگشتان شصت و سبابه روی گوشت به سیخ کشیده شده را به فاصله حدود 1.5 سانتی متر فشار دهید تا شیار بیفتد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1430

به "فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید