عبدالمهدی: 90 درصد بودجه عراق وابسته نفت است، دستور نخست وزیر عراق برای محاکمه عوامل تیراندازی به معترضان

به گزارش مجله سی نوا، نخست وزیر عراق با بیان اینکه 90 درصد بودجه عراق وابسته نفت است؛ گفت که کوشش خواهد نمود تا درآمدهای غیر نفتی افزایش یابد.

عبدالمهدی: 90 درصد بودجه عراق وابسته نفت است، دستور نخست وزیر عراق برای محاکمه عوامل تیراندازی به معترضان

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز (پنجشنبه) پس از نشست آنالیز بودجه سال آینده، گفت که بودجه صرفا یک سری ارقام نیست و هرگونه اشتباهی در آن موجب ناکامی در توسعه می گردد.

به نوشته السومریه نیوز، او همچنین گفت که دولت عراق سعی خواهد نمود تا بودجه ای که توان اداره کشور به شکل علمی داشته باشد را تنظیم کند و یکی از اولویت های دولت در این راستا، افزایش منابع مالی برای خزانه است.

او مشکل اصلی بودجه بندی های سابق را عدم برنامه ریزی صحیح برای هزینه ها و عدم تخصیص دقیق منابع مالی دانست و گفت که در بودجه سال جاری کوشش شده تا اصلاحات جدی در راستای ایجاد فرصت های شغلی صورت گیرد.

عادل عبدالمهدی، گفت که کوشش می نماید بودجه را هر چه سریعتر به مجلس برد و علی رغم شرایط موجود، دولت به کار خود ادامه می دهد.

نخست وزیر عراق در مورد نشست امروز گفت که در این جلسه پروژه های ناتمام به بحث گذاشته شد؛ پروژه های که به گفته وی موجب تضییع اموال بسیاری شده و فرصت های شغلی زیادی را از بین برده است.

دستور نخست وزیر عراق برای محاکمه عوامل تیراندازی به معترضان

نخست وزیر این عراق دستور داده تا هر کس که به مردم معترض گلوله جنگی شلیک کرد، حتما محاکمه گردد.

فرماندهی عملیات بغداد که مسئولیت تأمین أمنیت استان بغداد در عراق را برعهده دارد، هشدار داد که استفاده از سلاح گرم و تیراندازی به معترضان عواقب قضایی خواهد داشت.

سپهبد قیس المحمداوی، فرمانده این عملیات پنجشنبه (16 آبان) به شبکه تلویزیونی سومریه عراق گفت: [عادل عبدالمهدی، نخست وزیر ] فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق دستور داده است که هرکسی که اقدام به شلیک با گلوله جنگی به سوی معترضان کند، به هر دلیلی که باشد، محاکمه گردد.

او ادامه داد: استفاده از گلوله جنگی حتی با به صورت تیراندازی هوایی و با هدف پراکنده کردن معترضان باشد، مطلقاً ممنوع است و دستورات ما به همه بخش های [نیروهای مسلح] جدی و قاطعانه است.

شهرهای مرکزی و جنوبی عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته شاهد برگزاری تظاهرات مردمی در اعتراض به اوضاع نابه سامان معیشتی و مالی، نبود اشتغال و عدم جدیت مسئولان عراقی برای ریشه کن کردن فساد در این کشور است. این اعتراض ها که با توافق طرفین (معترضان و دولت) برای دو هفته به دلیل مراسم اربعین متوقف شد، از 25 ماه مذکور (سوم آبان) از سرگرفته شد.

شمار جان باختگان که بسیاری از آنان در شرایطی مبهم و مشکوک جان باخته اند، به بیش از دویست پنجاه نفر رسیده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 170

به "عبدالمهدی: 90 درصد بودجه عراق وابسته نفت است، دستور نخست وزیر عراق برای محاکمه عوامل تیراندازی به معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی: 90 درصد بودجه عراق وابسته نفت است، دستور نخست وزیر عراق برای محاکمه عوامل تیراندازی به معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید