شرایط ایمن برای ورزش در خانه چیست؟

به گزارش مجله سی نوا، یک دکتری فیزیولوژی ورزشی نکات مختلفی را که باید حین ورزش کردن در خانه باید به آن توجه داشت، تشریح کرد.

شرایط ایمن برای ورزش در خانه چیست؟

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شکوفه سخنور در گفت و گو با مجله سی نوا، در مورد نکاتی که باید در زمان ورزش کردن در منزل از سوی افراد مختلف مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، ورزش کردن مسئله بسیار مهمی است که باید از سوی افراد در منزل مدنظر قرار گیرد اما در عین حال باید به نکات مختلفی توجه داشت تا مانع از آسیب در زمان ورزش کردن گردد.

وی ادامه داد: باید یکسری از نکات را مد نظر قرار دهیم تا آسیب نبینیم، در ابتدا اینکه یادمان باشد با معده پر یا حالت گرسنگی آغاز به انجام فعالیت نکنیم و حتما مکانی را از منزل را برای انجام تمرینات خود انتخاب کنیم که تهویه مناسبی داشته باشد.

دکتری فیزیولوژی ورزشی با بیان اینکه در شرایط کنونی که برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه همه مجبوریم در منزل بمانیم باید به نکات دیگری نیز توجه کنیم، گفت: در منزل باید کفش ورزشی مناسب به همراه جوراب بپوشیم تا از سر خوردن، پیچیدن مچ و آسیب های احتمالی زانو و پا جلوگیری کنیم.

سخنور اضافه کرد: زمین محلی که برای تمرین انتخاب می کنیم نباید لغزنده و سُر باشد و البته خیلی هم نرم ارتجاعی نباشد، همچنین باید تمام ابزاری که در تمرین استفاده می کنی هر بار تمیز و ضد عفونی گردد و پس از اتمام ورزش، دوش گرفته و تمام لباس های تمرین را تعویض و دستها را ضدعفونی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 421

به "شرایط ایمن برای ورزش در خانه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ایمن برای ورزش در خانه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید