شب آلبرکامو در خانه اندیشمندان علوم انسانی

به گزارش مجله سی نوا، به مناسبت انتشار ترجمه فارسی نامه های آلبر کامو، شب کامو در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه 25 دی 1398 در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می گردد.

شب آلبرکامو در خانه اندیشمندان علوم انسانی

جهت دریافت خدمات بازسازی آشپزخانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبنا در این مراسم فیلیپ تیبو (سفیر فرانسه در تهران)، نسرین خطاط، مینو مشیری، زهرا خانلو(مترجم اثر) و جواد فرید درباره زندگی و آثار کامو به ویژه نامه های وی که اخیرا ترجمه فارسی آن را موسسه نشر نو منتشر نموده است مورد بحث قرار می دهند.

بیش از نیم قرن باید می گذشت تا مکاتبات عاشقانه نویسنده ای بزرگ و بازیگری مشهور منتشر گردد و خبرش به گوشه و کنار دنیا برسد. کاترین کامو در سال 1979 این نامه ها را از ماریا کاسارس تحویل می گیرد تا بعد از نیم قرن در انتشارات گالیمار خانه دیگر آلبر کامو منتشر گردد و نخستین ترجمه این کتاب نه در زبان انگلیسی که به زبان فارسی منتشر شد: خطاب به عشق.

آلبر کامو در یکی از نامه ها آویشنی را که از دامنه کوه در فلاتی وحشی کنده است می گذارد و برای ماریا کاسارس می فرستد. و ماریا در نامه ای آرزو می نماید که ای کاش در جیب های کامو جا می گرفت و همه جا همراهش می بود.

علاقه مندان برای حضور در این مراسم می توانند روز چهارشنبه 25 دی ساعت 5 بعداز ظهر به خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی خیابان نجات اللهی، چهارراه ورشو، تالار فردوسی مراجعه نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 300

به "شب آلبرکامو در خانه اندیشمندان علوم انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شب آلبرکامو در خانه اندیشمندان علوم انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید