شایع ترین اختلال دوره کودکی چیست؟

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/البرز مدیرکل بهزیستی البرز از اجرای طرح غربالگری اضطراب در بچه ها پنج و شش ساله استان اطلاع داد.

شایع ترین اختلال دوره کودکی چیست؟

اسدالله حیدری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با راه اندازی سامانه غربالگری اضطراب؛ طرح غربالگری اضطراب بچه ها 5 و 6 سال در شرایط کرونایی اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه نمود: این طرح با هدف شناسایی زودهنگام اضطراب بچه ها، ارجاع به موقع جهت مداخلات تخصصی و افزایش اطلاعات والدین در مورد پیشگیری از اضطراب بچه ها از سالهای قبل در مهدهای کودک و پیش دبستانی های استان اجرایی شده که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مهدهای کودک با راه اندازی سامانه غربالگری اضطراب سازمان بهزیستی این طرح به صورت مجازی برگزار می گردد.

وی افزود: جهت رفاه حال والدین و جلوگیری از تردد در شرایط کرونایی، والدین می توانند با مراجعه به سایتmoshavereh.behzisti.ir با وارد کردن تاریخ تولد و شماره ملی بچه ها در قسمت غربالگری اضطراب، نسبت به ثبت نام و تکمیل پرسشنامه مربوطه اقدام نمایند.

حیدری ادامه داد: پس از تکمیل پرسشنامه نتیجه غربالگری به والدین اعلام می گردد تا در صورت لزوم و داشتن علائم در بچه ها به مراکز مشاوره جهت مداخلات تخصصی مراجعه نمایند.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: شایع ترین اختلالات دوران کودکی اختلالات اضطرابی است و اغلب اوقات علائم این اختلال با فرآیند رشد طبیعی کودک اشتباه گرفته می گردد و مانع تشخیص و مداخلات به موقع گردد.

این مسئول توضیح داد: این اختلال در صورت بی توجهی و عدم درمان تا سنین نوجوانی و بزرگسالی ادامه پیدا و موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی ، شغلی فرد ، افسردگی و ... می گردد.

حیدری در خاتمه از خانواده های دارای کودک پنج و شش سال درخواست کرد در سامانه مذکور ثبت نام و در طرح غربالگری اضطراب بچه ها شرکت نمایند تا با تشخیص و درمان به هنگام اضطراب بچه ها، مانع از مسائل جدی آنان در بزرگسالی شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1485

به "شایع ترین اختلال دوره کودکی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین اختلال دوره کودکی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید