زندگی و بت؛ سریالی کمدی دربارۀ بحران میانسالی

به گزارش مجله سی نوا، زندگی و بت سریالی است که امی شومر نویسندگی، تهیه کنندگی و بازی در نقش اصلی آن را به عهده دارد. این سریال ده قسمتی نگاهی است عمیق و در عین حال طنزآمیز به انتخاب های مهم زندگی در سنین میانسالی.

زندگی و بت؛ سریالی کمدی دربارۀ بحران میانسالی

به گزارش خبرنگاران؛ شخصیت اصلی این سریال زنی است به نام بت که در آستانۀ چهل سالگی است. او دست کم در ظاهر زندگی موفقی دارد؛ شغل خوب، نامزد خوش تیپ و دوستان صمیمی و نزدیک. اما انگار یک چیز هایی کم است. وقتی به او خبر می رسد که مادرش با مرگی ناگهانی از جهان رفته است، خاطرات گذشته اش مسلسل وار به ذهنش خطور می نمایند.

او با اینکه زندگی خانوادگی راحتی نداشته، اما همواره آدمی بوده که با دیگران خوب رفتار می نموده. وقتی خانواده شان به خاطر شکست اقتصادی پدر و جدایی پدر و مادرش از هم پاشیده، او از خواهر کوچکترش مراقبت نموده و از تصمیمات اشتباه مادرش هم دفاع نموده است.

حالا بت در این سن و سال احساس می نماید که باید دنبال چیزی باشد که به زندگیش رنگ و معنایی بدهد. داستان سریال در واقع همین سفر درونی و بیرونی بت برای یافتن معنا را روایت می نماید؛ سفری که بت را هر از گاهی به گذشته می برد تا شاید در آنجا بتواند سرنخی برای درمان ملال و ناخشنودیش از زندگی پیدا کند. او در اولین گام برای خودشناسی به خانۀ پدری اش در لانگ آیلند برمی گردد. قدم بعدی او هم به هم زدن نامزدی اش است. بت بعد از برداشتن اولین قدم ها برای خودشناسی، با دوستان تازه ای آشنا می گردد و یک دوست قدیمی را هم دوباره پیدا می نماید.

این داستان داستان تازه ای نیست، اما آن چیزی که حال و هوای خاص و جذابی به سریال می دهد حضور خود امی شومر است با توانایی های فوق العاده اش در بازیگری و بداهه پردازی. برخی از برترین بخش های سریال هم فلاش بک های به گذشته و دوران نوجوانی بت (با بازی ویولت یانگ) است؛ زمانی که او علیرغم مشکلاتش با تمام قلبش به دوستان و نزدیکانش وفادار و علاقه مند باقی می ماند. ترکیب مسحورنمایندۀ طنز و اندوه که در سراسر سریال وجود دارد در این قسمت ها بیشتر خودش را نشان می دهد. گروه بازیگران سریال در مجموع گروه خوبی است و به خصوص شخصیت های پدر و مادر بت در این میان درخشان و فوق العاده هستند.

اما قسمت های مربوط به بزرگسالی بت درخشش کمتری دارند و شخصیت ها در این بخش ها ناپخته تر هستند. البته لحظات خنده دار زیادی در این قسمت ها هست، اما برخی وقت ها جریان اصلی داستان معلوم نیست که به کدام سمت دارد می رود. اما به هر حال ترکیب کمدی با یک درام عمیق دربارۀ خودشناسی کار ساده ای نیست و زندگی و بت این کار را در مجموع به شکل موفقی به انجام رسانده است.

  • بازیگران: امی شومر (Amy Schumer)، ویولت یانگ (Violet Young) و دیگران

منبع: easyreadernews.com

منبع: فرارو
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1707

به "زندگی و بت؛ سریالی کمدی دربارۀ بحران میانسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی و بت؛ سریالی کمدی دربارۀ بحران میانسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید