ثبت 79 درصد اموال غیر منقول استان کردستان در سامانه سادا

به گزارش مجله سی نوا، مدیرکل امور مالی و دارایی کردستان با اشاره به تبدیل کردن اموال غیرمنقول دولت به یک منبع درآمدی گفت: در این راستا به شناسایی اموال غیرمنقول و ثبت آن در سامانه سادا اقدام نموده و برای فروش و اجاره آن برنامه ریزی نموده است.

ثبت 79 درصد اموال غیر منقول استان کردستان در سامانه سادا

به گزارش مجله سی نوا، محمدعظیم ملک، در جمع مجله سی نوا رسانه های گروهی استان کردستان اظهار کرد: یکی از پروژه های راهبردی وزارت اقتصاد و دارایی مدیریت دارایی ها و اموال غیرمنقول دولت است.

وی با اشاره به تبدیل کردن اموال غیرمنقول دولت به یک منبع درآمدی اضافه نمود: در این راستا به شناسایی اموال غیرمنقول و ثبت آن در سامانه سادا اقدام نموده و برای فروش و اجاره آن برنامه ریزی شده است.

مدیرکل امورمالی و دارایی کردستان اظهار داشت: تا کنون 79 درصد از اموال غیرمنقول دولت در استان کردستان در سامانه سادا ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه 580 ملک و اموال غیرمنقول در استان کردستان شناسایی شده است، بیان کرد: نزدیک به 55 فقره پرونده برای اموال غیرمنقول استان کردستان تشکیل شده و برای مولدسازی یا فروش به تهران ارسال شد.

ملک، به استقرار هیأت ماده 251 در اداره کل اقتصاد و دارایی استان کردستان از خرداد 97 اشاره و اظهار داشت: رسیدگی به شکایت و اعتراض مالیات قطعی شده مؤدیان مالیاتی به وزیر اقتصاد و دارایی استان اعلام می گردد که وزیر اقتصاد و دارایی این امر را تا سقف 50 میلیون تومان برای افراد حقیقی و تا 500 میلیون تومان برای اشخاص حقوقی به استان ها تفویض نموده است.

رسیدگی به 590 پرونده شکایت مودیان مالیاتی در کردستان

وی اضافه نمود: از خردادماه سال 97 تا کنون 590 پرونده برای افراد حقیقی و حقوقی تشکیل شده که از این تعداد 302 فقره آنالیز شده است و برای تأیید نهایی وزیر اقتصاد و دارایی به تهران ارسال شده و 225 رأی آن صادر شده است.

مدیرکل امورمالی و دارایی کردستان ادامه داد: از این تعداد رای صادر شده 80 رأی برطرف تعرض، 53 رأی به دلیل نبود مدارک رد شکایت، 25 مورد قرار رسیدگی و 67 مورد تعدیل شد که در نتیجه 660 میلیون تومان در مجموع به نفع مؤدیان رأی صادر شد.

وی ساماندهی حساب های دولتی را یکی دیگر از پروژه های مهم وزارت اقتصاد و دارایی دانست و اظهار داشت: برای انضباط مالی حساب های دولتی طی سه سال اخیر چهار هزار حساب دولتی در استان ساماندهی شد که این تعداد به کمتر از یک هزار حساب رسیده است.

ملک، جذب اسناد خزانه اسلامی و اوراق تسویه را فرصتی برای جلوگیری از رکود و تعطیلی پروژه ها دانست و اضافه نمود: 9.99 درصد اسناد خزانه سال 97 را جذب کردیم و امسال هم تاکنون پیروز به جذب 4.96 درصد آن شده ایم.

وی با اعلام اینکه در بخش اوراق تسویه 96 میلیارد ریال را در سال 96 جذب کردیم، اضافه نمود: از این ظرفیت قانونی در سال 97 هم در نوع اول و دوم آن پیروز به جذب یک هزار و 80 میلیارد ریال شدیم که این میزان نسبت به سال ماقبل آن 930 درصد رشد داشته است.

راه اندازی تالار بورس منطقه ای در کردستان

مدیرکل امورمالی و دارایی کردستان با اشاره به اینکه در کشور فقط سه استان تالار بورس ندارند و کردستان یکی از این استان ها است، گفت: خوشبختانه یکی از کارهای مفید گروه مالی اداره کل اقتصاد و دارایی کردستان پیگیری تأسیس تالار بورس منطقه ای در استان بود.

وی از دریافت مجوز راه اندازی تالار بورس منطقه ای در استان کردستان اطلاع داد و توضیح داد: که استفاده از بازار سرمایه برای استان بسیار مفید خواهد بود و اگر سرمایه های خرد سطح جامعه به سمت بازار سرمایه راهنمایی گردد قطعا فرصتی برای درآمدزایی افراد ایجاد می گردد.

ملک با اشاره به انعقاد دو قرارداد تاکید نمود: 2 قرارداد سرمایه گذاری خارجی شامل بازار بزرگ سنه سنتر با حجم سرمایه گذاری دو هزار میلیارد ریالی و مجتمع تجاری، خدماتی و مسکونی روناکی شار با حجم سرمایه گذاری 500 میلیارد ریالی در 6 ماهه امسال منعقد شده است.

وی یادآور شد: علاوه بر این مجوز سرمایه گذاری خارجی سه طرح دیگر در استان که اجرایی شدند، شامل فراسازان توتون آپادانا در سقز با حجم سرمایه گذاری 30 میلیون و 500 هزار دلار، شرکت آیرانداد با 6.7 میلیون دلار، شرکت مهر پویش آوالان با 10.5 میلیون دلار در امسال صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 96

به "ثبت 79 درصد اموال غیر منقول استان کردستان در سامانه سادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 79 درصد اموال غیر منقول استان کردستان در سامانه سادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید