تحقق توسعه محلی با طرح هادی

به گزارش مجله سی نوا، خبرنگاران/زنجان مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ایجرود گفت: طرح هادی یکی از مسیرهای توسعه محلی و عمران روستایی است.

تحقق توسعه محلی با طرح هادی

جواد تقی بیگلو در گفت وگو با مجله سی نوا، با اشاره به افتتاح طرح هادی روستاهای چتز و اینچه رهبری در دههفجر، اظهار کرد: پروژه طرح هادی روستای چتز که شامل 1800 متر طول جدول گذاری، 8700 متر آسفالت ریزی و 8700 متر زیرسازی است که با اعتباری بیش از 900 میلیون تومان، به بهره برداری رسید.

این مسئول ادامه داد: پروژه طرح هادی روستای اینچه رهبری نیز که شامل 3000 متر طول جدول گذاری و زیرسازی و 3000 متر آسفالتریزی است، به بهره برداری رسید، ادامه داد: اجرای طرح هادی یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها است و یکی از مسیرهای مهم تحقق توسعه محلی به شمار می آید که با مشارکت جامعه محلی و بر مبنای ظرفیت سازی و توانمندسازی اجتماعات روستایی انجام می گردد.

وی اضافه نمود: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت. همچنین تامین عادلانه امکانات به وسیله ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، راهنمایی شرایط فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است.

تقی بیگلو با تاکید بر اینکه توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، اعلام نمود: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد که خوشبختانه این تعامل در این شهرستان وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 384

به "تحقق توسعه محلی با طرح هادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق توسعه محلی با طرح هادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید