تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران با راه اندازی تصفیه خانه ششم

به گزارش مجله سی نوا، خبرگزاری خبرنگاران- معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو از تامین تضمین شده و پایدار یک پنجم از آب شرب مورد احتیاج مناطق غربی تهران با بهره برداری از تصفیه خانه ششم تهران اطلاع داد.

تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران با راه اندازی تصفیه خانه ششم

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای قاسم تقی زاده خامسی در بازدید از تصفیه خانه ششم تهران با بیان اینکه آب شرب مناطق 5,9,18,22 و 21 تهران از این تصفیه خانه تامین خواهد شد اضافه کرد: طبق پیش بینی های صورت گرفته در امسال، استان تهران حدود یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب آب شرب برای مصرف احتیاج دارد که 250 میلیون مترمکعب آن در تصفیه خانه ششم تهران تامین خواهد شد.

وی با اشاره به احداث تونل 30 کیلومتری برای انتقال آب سد کرج به تصفیه خانه گفت: این آب یک دوم ec و یک دهم کدورت آب فعلی تهران را دارد بنابراین وارد مدار شدن این تصفیه خانه سبب افزایش متوسط کیفیت آب تهران خواهد شد.

معاون امور آب و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه این تصفیه خانه 7.5 مترمکعب آب سد کرج را در هر ثانیه به تصفیه خانه منتقل می نماید ادامه داد: با بهره برداری از این تصفیه خانه مسائل موجود در تامین آب شرب مناطق غربی تهران به ویژه در منطقه 22 شهرداری رفع خواهد شد.

تقی زاده خامسی با اشاره به همکاری شورای شهر تهران در تکمیل این پروژه گفت: این پروژه بیش از 10 سال به دلیل نبود اعتبار، در انتظار تکمیل شدن و به بهره برداری رسیدن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 925

به "تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران با راه اندازی تصفیه خانه ششم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین پایدار یک پنجم آب شرب تهران با راه اندازی تصفیه خانه ششم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید