انتقاد جدبد محسن رضایی ، شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود...

به گزارش مجله سی نوا، محسن رضایی در اینستاگرام نوشت:امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی نظیر زاگرس در آتش بی مسئولیتی جان دادند و سوختند. شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد.

انتقاد جدبد محسن رضایی ، شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود...

به گزارش مجله سی نوا محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امسال هم درختان بلوط و حیوانات طبیعت بی نظیر زاگرس در آتش بی مسئولیتی جان دادند و سوختند. شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ محیط زیست منحصر به فرد زاگرس پرداخت شده بود خاکستر جایگزین ریه های طبیعت ایران نمی شد.

این در حالی است که به محیط زیست تا آن حد توجه وجود دارد که رهبر انقلاب برای محیط زیست، با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست های کلی تعیین و ابلاغ فرموده اند.

اولین بند سیاست های کلی محیط زیست چنین است؛ مدیریت جامع، هماهنگ و نظام مند منابع حیاتی (از قبیل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست بوم به ویژه با افزایش ظرفیت ها و توانمندی های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی. اما متولیان امر دقیقاً خلاف این بند و رویکرد این سیاست ها عمل می کنند و برخی با بی تفاوتی به آتشی نگاه می کنند که بخش های وسیعی از جنگل های این سرزمین را خاکستر می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 695

به "انتقاد جدبد محسن رضایی ، شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد جدبد محسن رضایی ، شاید اگر فقط 15 میلیارد تومان برای حفظ زاگرس پرداخت شده بود..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید