انتشار تیزر تجارتخانه پوشی و خبری از مستندی که ساخت آن 7 سال طول کشید

به گزارش مجله سی نوا، در آستانه برگزاری چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت، از تیزر مستند تجارتخانه بوشی به کارگردانی هادی نعمت اللهی رونمایی و همچنین پوستر مستند مرغ آتش منتشر شدند.

انتشار تیزر تجارتخانه پوشی و خبری از مستندی که ساخت آن 7 سال طول کشید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه مستند؛ تجارتخانه بوشی روایتی متفاوت از مردی است که خودش وقف آدم هایی کرد که کسی منتظرشان نیست! و با پرداختن با زاویه دیده شدن از جنگ سوریه در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت رونمایی خواهد شد.

براساس این خبر؛ درست یک روز قبل از آزادسازی حلب؛ زیر صدای سوت و خمپاره ای که در شهر می پیچید، گلوله آتشی درست نشست حوالی آسایشگاه بوشی. نه روی سر آدم های آسایشگاه، چند متر آن طرف تر. روی سر خانواده ابو رجب... حالا جنگ روی دیگر خودش را به ابو رجب که تبدیل به فرشته نگهبان شهرش شده بود نشان می دهد.

مهدی نعمت اللهی مشاور کارگردان، فریناز ربیعی نویسنده، امیر اصانلو و محمدهادی نعمت اللهی، محمد مهدی سهرابی تدوین، مریم شاهینفر گوینده، محسن زائری مترجم، حبیب آقاتقی صداگذار و مهدی سعیدی مدیر فراوری مستند تجارتخانه بوشی هستند.

تجارتخانه بوشی به تهیه نمایندگی مهدی مطهر، محصول سازمان هنری رسانه ای اوج و فراوری شده در خانه مستند است.

پوستر مستند مرغ آتش رونمایی شد

پوستر مستند مرغ آتش به کارگردانی حجت الله طاهری با موضوع کوشش های یک گروه فیلمسازی برای ثبت تصاویری منحصر به فرد از ثبت یک زیستگاه جدید از فلامینگوهای ایران در آستانه نمایش در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی خانه مستند؛ فراوری مستند مرغ آتش از سال 92 آغاز شد و پس از گذشت 7 سال با تصویربرداری پلان هایی نهایی در سال 99 آماده شد و قرار است در بخش مسابقه ملی مستندهای نیمه بلند چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت به نمایش گذاشته گردد.

تا قبل از آغاز فرایند ساخت مستند مرغ آتش تنها 7 نفر پیروز شده بودند به زیستگاه فلامینگو در جنوب ایران دسترسی پیدا نمایند اما بهمن ماه سال 98، دو قطعه فلامینگوی کوچک در خورهای تالاب شادگان در حوزه جغرافیایی آبادان، توسط علی سجاد جلالی محیط بان آبادانی مشاهده و ثبت شد و به دنبال این ماجرا گروه تصویربرداری مستند مرغ آتش با حضور در این منطقه برای اولین اقدام پیروز به شناسایی زیستگاهی جدید از این پرنده بزرگ الجثه در نواحی جنوبی ایران شدند.

به دلیل بازه زمانی محدود فلامینگوها برای فراوری مثل و نگهداری از تخم ها تصویربرداری مستند مرغ آتش هفت سال به طول انجامیده است.

مستند مرغ آتش به کارگردانی حجت الله طاهری و تهیه نمایندگی عطا پناهی؛ محصول سازمان هنری رسانه ای اوج و فراوری شده در خانه مستند است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1024

به "انتشار تیزر تجارتخانه پوشی و خبری از مستندی که ساخت آن 7 سال طول کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تیزر تجارتخانه پوشی و خبری از مستندی که ساخت آن 7 سال طول کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید