ادارات دورکار می شوند؟

به گزارش مجله سی نوا، تهران (پانا) - عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت دو هفته دیگر کشور وارد پیک وحشتناک امیکرون خواهد شد اما این پیک زودتر شروع شده است لذا باید محدودیت ها افزایش پیدا کند و کارمندان دورکار شوند.

ادارات دورکار می شوند؟

به گزارش تجارت نیوز، مقدار ابتلا به سویه امیکرون در حال افزایش است و گفته می شود سرعت شیوع این سویه نو، دو برابر سویه دلتاست. ظرف دو هفته تعداد شهرهای قرمز به 120 شهر رسیده و حالا برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار اعمال محدودیت های کرونایی هستند.

مینو محرز اعلام کرده پیش بینی ما این بود که تا دو هفته دیگر به پیک وحشتناک امیکرون برسیم اما این فرایند خیلی سریع در حال طی شدن است. برای همین باید برخی محدودیت ها برشود.

محرز گفته: باید از هر گونه تجمعی جلوگیری شود، محدودیت های کرونایی افزایش یابد، دورکاری ها مجددا اعمال شوند و با توجه به بالا رفتن سرعت شیوع این سویه مدارس و دانشگاه ها فعلا به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه دهند تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می رود.

یکی از درخواست های این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، دورکاری ادارات و کارمندان و مجازی شدن آموزش است. اما آیا ممکن است ادارات دورکار شوند؟

پیش از این در موج پیشین کرونا، ادارات دولتی با یک یا دو سوم نیرو کار می کردند و تعدادی از کارمندان دورکار بودند. اما در سویه نو، بحث دورکاری کارمندان ادارات مطرح نشده است.

قرار بود امروز، شنبه، ستاد ملی مقابله با کرونا جلسه تشکیل بدهد و درباره محدودیت های کرونایی نو تصمیم بگیرد. این جلسه تشکیل شد. اما رئیس جمهور در این جلسه گفت محدودیت های کرونایی مانند گذشته جنبه عمومی و سراسری ندارد. بلکه مسئولان هر استان درباره محدودیت هایی که باید وضع شود، تصمیم گیری می کنند.

به عبارتی تصمیم گیری درباره محدودیت های کرونایی و تعطیلی و دورکاری در هر استان به مسئولان همان استان سپرده شده است.

پیش از این هم مساله بازگشایی مدارس مطرح بود. اما با شیوع سویه امیکرون آموزش حضوری کنسل شده و تصمیم گیری درباره برخی از دانشگاه ها به روسای آن واگذار شده است.

اما تا به امروز هیچ خبری درباره تعطیلی و دورکاری کارمندان در شهرهای مختلف مطرح نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1653

به "ادارات دورکار می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادارات دورکار می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید