کهکشان رنگین کمانی

به گزارش مجله سی نوا، کهکشان آندرومدا در این تصویر همچون رنگین کمان به نظر می رسد، زیرا طول موج های فروسرخ دور و رادیویی که به طور معمول با چشم قابل مشاهده نیستند، با رنگ های قابل مشاهده ترسیم شده اند. این نمای رنگارنگ، گاز و غباری را که فضای بین ستاره ها را پر می نماید نشان می دهد و به ما درک بهتری از ساختار و تاریخ آندرومدا می دهد.

کهکشان رنگین کمانی

این تصویر نزدیکترین کهکشان بزرگ همسایه ما، آندرومدا است. آندرومدا که در فاصله 2.5 میلیون سال نوری از خورشید ما قرار گرفته است و علاوه بر آنکه از کهکشان راه شیری بزرگتر است، ستارگان بیشتری نیز نسبت به راه شیری ما دارد.

کهکشان آندرومدا در این تصویر همچون رنگین کمان به نظر می رسد، زیرا طول موج های فروسرخ دور و رادیویی که به طور معمول با چشم قابل مشاهده نیستند، با رنگ های قابل مشاهده ترسیم شده اند. این نمای رنگارنگ، گاز و غباری را که فضای بین ستاره ها را پر می نماید نشان می دهد و به ما درک بهتری از ساختار و تاریخ آندرومدا می دهد.

درک غبار برای درک دنیا، حیاتی است: این گرد و غبار به وسیله ستارگان در حال مرگ ساخته شده است و بخشی از آن چیزی است که ستاره های نو را می سازد و دارای بسیاری از عناصر شیمیایی سنگین لازم است که برای تشکیل سیاراتی مانند زمین در غبار فضای بین ستاره ای محبوس شده اند.

توضیحات تصویر: مارپیچ های کهکشان آندرومدا تقریباً در تمام رنگ های رنگین کمان نشان داده شده اند که از آبی در مرکز به قرمز در لبه ها تغییر می نمایند. این رنگ ها تضاد شدیدی با پس زمینه سیاه فضا دارد که با نقاط سبز رنگ پر شده است.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید
انتشار: 17 اسفند 1401 بروزرسانی: 17 اسفند 1401 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1874

به "کهکشان رنگین کمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهکشان رنگین کمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید