وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می نمایند

به گزارش مجله سی نوا، آیا می دانستید لوازم خانگی می توانند یک زندگی پنهان داشته باشند و حتی زمانی که دکمه خاموش شان را می زنید به کار کردن ادامه دهند؟

وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می نمایند

1- شارژری که گوشی به آن وصل نباشد

اگر شارژر را در پریز برق رها کنید حتی اگر تلفن همراه تان به آن وصل نباشد باز هم برق مصرف خواهد نمود. البته مقدار برقی که هدر می رود جزئی است بنابراین ضرر اقتصادی زیادی نخواهد داشت.

2- گیرنده دیجیتال

گیرنده های دیجیتال تلویزیون یا همان رسیور ها بعد از خاموش کردن شان هم مقدار قابل توجهی برق مصرف می نمایند.

بیشتر ما حتی زحمت خاموش کردن گیرنده را به خود نمی دهیم و فکر می کنیم خاموش کردن تلویزیون کافی است، اما دستگاه گیرنده را باید هم به طور کامل خاموش کنید و هم از برق بکشید.

3- تلویزیون

آیا می دانستید که وقتی دکمه خاموش تلویزیون را می زنید، دستگاه تنها وارد حالت استندبای یا همان آماده به کار می گردد و در حقیقت، خاموش نمی گردد؟ این امر هزینه قابل توجهی را به شما تحمیل می نماید، بنابراین باید تلویزیون را به طور کامل از برق بکشید.

4- کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ

کامپیوتر های رومیزی و لپ تاپ ها در حالت خاموش هم به کار کردن ادامه می دهند. به همین دلیل است که باید آن ها را به طور کامل از برق بکشید. با این کار به میزان قابل توجهی در هزینه برق تان صرفه جویی خواهد شد.

5- لوازم مجهز به تایمر

فعال بودن تایمر نشان می دهد که دستگاه تان هنوز در حال کار کردن است. پس دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا جلوی هزینه اضافی قابل توجهی که به شما تحمیل می نماید را بگیرید.

پس باید آن ها را از برق بکشیم؟

شاید برخی ها برقی که این دستگاه ها در این حالت مصرف می نمایند و هزینه ای که به بار می آورند را جزئی بدانند و برخی هم این مساله را جدی بگیرند.

در هر صورت، ارزشش را دارد که همواره دستگاه تان را به طور کامل از برق بکشید. یک نوسان برق پیش بینی نشده ممکن است تمام خانه تان را به آتش بکشد و ضرر بزرگی به شما بزند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1270

به "وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید