هادی ساعی: به کیمیا علیزاده کم توجهی نشد، پناهندگی یک ذلت بزرگ است

به گزارش مجله سی نوا، در شرایط فعلی هم موقعیت های دیگری برای مهاجرت دارم، اما هیچ جایی را به ایران ترجیح نمی دهم.

هادی ساعی: به کیمیا علیزاده کم توجهی نشد، پناهندگی یک ذلت بزرگ است

قهرمان تکواندوی جهان و الپیک گفت: در تکواندوی هیچ کجای جهان شرایط ایران را ندارد و به خصوص توجهی که در این مدت به علیزاده شده به هیچ تکواندوکاری در جهان نمی گردد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، هادی ساعی با اشاره مهاجرت بعضی ورزشکاران به کشورهای دیگر گفت: پیشنهاد حضور در کشورهای دیگر فقط مربوط به دوره کنونی نیست چرا که در زمان ما نیز پیشنهادهایی از کشورهای خارجی مطرح می شد اما نکته اینجاست به اندازه ای به کشورمان پایبند و روی آن حساس بودیم که حتی خجالت می کشیدیم و می ترسیدیم این مسائل را علنی و مطرح کنیم ولی الان شرایط به صورتی است که مهاجرت برای بعضی ورزشکاران تبدیل به زیاده خواهی شده است.

پرافتخارترین ورزشکار ایران در المپیک با نکوهش زیاده خواهی ورزشکاران، این کار را بسیار زشت دانست و شرح داد: هر ورزشکاری باید اعتقاد داشته باشد که به پرچم کشورش وفادار بماند. این نکته اهمیت زیادی دارد که قهرمانان ما در ایران و در این شرایط رشد کردند و نمی دانم چرا یک مرتبه یادشان می آید مهاجرت نمایند و لذت آنجا بیشتر از عزت ایران برای آنها اهمیت می یابد. در حالی که به نظر من پناهندگی یک ذلت بزرگ برای هر شخص محسوب مَی گردد.

قهرمان جهان و المپیک تکواندو با بیان اینکه هیچ وقت حتی به ذهنم هم خطور نکرد که به پیشنهادهای کشورهای خارجی برای مهاجرت و تغییر تابعیت فکر کنم، گفت: در شرایط فعلی هم موقعیت های دیگری برای مهاجرت دارم، اما هیچ جایی را به ایران ترجیح نمی دهم.

ساعی نسبت به شایعه مهاجرت کیمیا علیزاده و مانور رسانه های خارجی در مورد عدم توجه مسئولان فدراسیون تکواندو و ورزش ایران به او واکنش نشان داد و تاکید نمود: اعتقاد دارم کیمیا علیزاده هر کجای جهان که باشد، به اندازه ای که ایران به او توجه کرد، مورد توجه نخواهد بود. آنچه مسلم است در کشورمان توجه بیش از حدی به علیزاده هم شده و حتی می دانم در تکواندوی هیچ کجای جهان شرایط ایران را ندارد و به خصوص توجهی که در این مدت به علیزاده شده به هیچ تکواندوکاری در جهان نمی گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 333

به "هادی ساعی: به کیمیا علیزاده کم توجهی نشد، پناهندگی یک ذلت بزرگ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی ساعی: به کیمیا علیزاده کم توجهی نشد، پناهندگی یک ذلت بزرگ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید