نیکی هیلی: بایدن از تحریم های دولت ترامپ به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کند

به گزارش مجله سی نوا، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد به رئیس جمهور آینده کشورش توصیه کرد که از تحریم هایی که دولت ترامپ علیه ایران وضع نموده است، به عنوان اهرم فشاری در مقابل ایران استفاده کند.

نیکی هیلی: بایدن از تحریم های دولت ترامپ به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد دوشنبه شب در پیامی توئیتری به جو بایدن رئیس جمهور آینده آمریکا توصیه کرد که از تحریم هایی که دولت ترامپ طی سال های اخیر علیه ایران وضع نموده است، به عنوان یک اهرم فشار در مقابل ایران استفاده کند و دنبال بازگشت فوری به برجام نباشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نیکی هیلی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: بایدن باید از تحریم هایی که ما [دولت ترامپ] وضع کردیم، به عنوان اهرم فشاری در هنگام تعامل با ایران استفاده کند. بازگشت فوری به این توافق [برجام] دقیقاً بازی کردن در زمین ایران است و در بلندمدت خطرناک تر خواهد بود.

این مقام سابق آمریکایی پیش از این نیز در پیامی توئیتری در مورد بازگشت احتمالی دولت بایدن به برجام هشدار داده بود.

نیکی هیلی اواخر نوامبر (اوایل آذرماه) در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره بازگشت احتمالی بایدن به برجام گفت: بایدن گفته است که می خواهد به توافق فاجعه بار با ایران که وی در زمان فعالیتش به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا در شکل گیری آن نقش داشته است، بازگردد. سیاست خارجی دولت ترامپ باعث شد که خاورمیانه به منطقه ای امن تر تبدیل گردد. بازگشت بایدن به زمین رهبران ایران [برجام] یک اشتباه بسیار عظیم خواهد بود.

دولت ترامپ که نیکی هیلی را به مدت حدود 2 سال به عنوان نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در کنار خود داشته، از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه سال 97 تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع نموده است تا به زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روزهای اوج تحریم ها نیز بارها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

اگرچه تحریم های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک دنیای و صندوق بین المللی پول در گزارش های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم ها سخن گفته اند.

جو بایدن که رسانه های آمریکایی از وی به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور نام می برند و همچنین تونی بلینکن وزیر خارجه پیشنهادی وی اعلام نموده اند که دولت آینده آمریکا میخواهد به برجام بازگردد تا شرایط برای اعمال فشار بر ایران برای مذاکره بر سر مسائل منطقه ای و موشکی به وسیله خود برجام فراهم گردد.

این در حالی است که ایران تأکید نموده است که بازگشت آمریکا به برجام بدون برطرف تحریم ها و همچنین پیوند دادن مسائل دیگر به برجام و افزودن بندهای موشکی و منطقه ای به این توافق را به هیچ وجه نخواهد پذیرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1100

به "نیکی هیلی: بایدن از تحریم های دولت ترامپ به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکی هیلی: بایدن از تحریم های دولت ترامپ به عنوان اهرم فشاری علیه ایران استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید