ندا قاسمی: بازی در نون خ یک فرصت بود

به گزارش مجله سی نوا، بازیگر نقش شیرین در سریال نون خ حضور در این مجموعه را یک فرصت دانست و گفت: مردم دوست دارند ماجرای ازدواج شیرین ادامه پیدا کند.

ندا قاسمی: بازی در نون خ یک فرصت بود

به گزارش ایرنا، ندا قاسمی بازیگر شیرین در سریال نون خ است و یکی از دختران نورالدین خانزاده که در فصل سوم این مجموعه نمایشی به یکی از کاراکتر های اصلی بدل می شود و بسیاری از اتفاقات عمده قصه حول محور او شکل می گیرد. قاسمی متولد و بزرگ شده کرمانشاه است، اما در حال حاضر در تهران سکونت دارد. او حضور و بازی در سریال نون خ را یک تجربه مجذوب کننده بر می شمرد و تاکید می کند که بازی در این سریال فرصت های تازه ای را در اختیار بازیگران جوان استانی قرار داده است.

وی همچنین معتقد است که یکی از دلایل مجذوب کنندهیت سری سوم نون خ کشمکش های فریبرز و سلمان بر سر ازدواج با شیرین است. قاسمی تصریح می کند اگر ازدواج شیرین با یکی از این دو قطعی می شد بسیاری از جنگ و جدل های مجذوب کننده قصه میان این دو کاراکتر شکل نمی گرفت. بازیگر سریال نون خ همکاری با کارگردانی مانند سعید آقاخانی را یکی دیگر از مجذوب کنندهیت های حضور در این سریال ذکر و تاکید می کند آقاخانی موقعیتی را هم فراهم آورده است تا تک تک بازیگران بتوانند توانایی های خود را به نمایش بگذارند. سریال های زمانه، مجرد ها و ساخت ایران 3 از جمله دیگر سریال هایی است که قاسمی پیش از نون خ در آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

شبکه آی فیلم به تازگی هر سه فصل سریال نون خ به کارگردانی سعید آقاخانی را بر روی آنتن خود داشت. به همین بهانه با ندا قاسمی بازیگر نقش شیرین در این مجموعه نمایشی به گفتگو نشسته ایم که در ادامه از نظر شما نیز می گذرد.

سعید آقاخانی، علی صادقی، سیروس میمنت، پاشا جمالی، سیروس سپهری، شیدا یوسفی، صهبا شرافتی، ندا قاسمی، نسرین مرادی، هدیه بازوند، سیدعلی صالحی، کاظم نوربخش و ماشاالله وروایی از جمله بازیگران سریال نون خ هستند.

بیننده بازپخش سریال نون خ از شبکه آی فیلم بودید؟

بله گاهی وقت ها که فرصت داشتم و در منزل بودم می دیدم.

شما اصلیت کرمانشاهی دارید. بزرگ شده تهران هستید یا کرمانشاه؟

من در کرمانشاه متولد و بزرگ شده ام، اما مدتی است که در تهران ساکن هستم.

پس برای لهجه کردی برای بازی در سریال مسئله ای نداشتید؟

نه، خوشبختانه با لهجه هیچ مسئله ای نداشتم.

حضور و بازی در سریال نون خ چگونه تجربه ای بود؟ خودتان راضی هستید؟

واقعا تجربه مجذوب کنندهی بود و فضایی نو را در کار هنری تجربه کردم. خوشبختانه با لهجه خودم صحبت می کردم و از کار لذت بردم. بازی در سریال نون خ یک فرصت و موقعیت خوب هنری برای من به عنوان بازیگر بود، چرا که توانستم با کارگردان و عوامل خوب و حرفه ای کار کنم. اصولاً کار در سریال نون خ بسیار لذت بخش و مفرح بود.

سریال نون خ باعث معرفی بازیگران جوان به خصوص کرمانشاهی به عالم بازیگری شد و شاید حتی بتوان سریال سعید آقاخانی را سکوی پرتابی برای این بازیگران تصور کرد. آیا برای شما هم چنین اتفاقی افتاد و معرفی و شناخته شدن با نون خ در ارائه پیشنهادات بهتر و جدی تر در راستا بازیگری تان تاثیر داشت؟

قطعاً تاثیر داشته و موثر بوده است. سریال نون خ فرصتی بود تا بازیگران جوان و ناشناخته، اما با استعداد استانی بتوانند توانایی های خودشان را نشان دهند و برای مردم شناخته شوند. خود من هم بعد از بازی و پخش این سریال پیشنهاد های خوبی دریافت کردم.

به نظرم سریال هایی مانند نون خ فضا را باز می کند و فرصتی را هم فراهم می آورد تا بازیگران استانی در کنار یکدیگر کار کنند و روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشند. بسیاری از بازیگران استانی دارای توانایی ها و قابلیت های زیادی در کارشان هستند، اما فرصت نشان دادن این قابلیت ها به آن ها داده نشده است. سریال نون خ فرصتی بود که نه تنها بازیگران جوان که حتی پیشکسوتان استانی هم بخشی از توانایی ها و استعداد های خود را به نمایش بگذارند.

شما در این سریال نقش شیرین یکی از دختران نورالدین خانزاده را بازی می کنید. فریبرز که قرار است با شیرین ازدواج کند به دلیل ناخواسته ای که خودش در آن تقصیری ندارد در شب عروسی حاضر نمی شود، اما شیرین به فریبرز فرصت جبران نمی دهد. به نظرتان رفتار شیرین کمی غیرمنطقی و لجوجانه نیست؟

قصه سریال حالت طنز و سرگرمی دارد. در فیلمنامه این طور آمده بود که شیرین نباید فرصت جبران به فریبرز بدهد، هر چند به طور کامل هم او را از خود نمی راند. به هر حال، در فیلمنامه ممکن است هر اتفاقی بیفتد و قصه سریال نون خ هم اینگونه جلو رفته بود.

البته بسیاری از بینندگان سریال دوست داشتند تا شیرین به سلمان برای ازدواج جواب مثبت بدهد.

فکر می کنم مخاطب دوست دارد که ماجرای شیرین و سلمان و فریبرز ادامه پیدا کند و این کشمکش ها به نوعی برایش جالب است. اگر ازدواج شیرین با یکی از این دو سر می گرفت بسیاری از اتفاقات جالب و خنده دار قصه دیگر اتفاق نمی افتاد و مجذوب کنندهیت سابق را برای مخاطب نداشت.

با چه بازخورد ها و واکنش هایی برای بازی در سریال نون خ و نقش شیرین روبرو بودید؟

بازخورد ها عالی بود. مردم سریال را دوست داشتند و تماشا می کردند. شیرین هم یکی از شخصیت های دوست داشتنی سریال بود.

همکاری با سعید آقاخانی به عنوان کارگردان چگونه تجربه ای بود؟

آقای آقاخانی کارگردانی حرفه ای و کاربلد است که به لحاظ اخلاقی هم کاملاً رفتاری حرفه ای دارد. آقای آقاخانی موقعیتی را فراهم کردد تا بازیگران بتوانند در آرامش، توانایی های خود را در بازیگری به نمایش بگذارند. ارتباط خیلی خوبی بین آقای آقاخانی و بازیگران سریال برقرار بود و یک تیم صمیمی داشتیم.

شما علاوه بر بازیگری در حوزه های دیگری از جمله کارگردانی و دوبله هم فعال هستید. کدام را ترجیح می دهید؟

اگر قرار به انتخاب باشد و این حق را داشته باشم، در نهایت بازیگری را بیشتر می پسندم.

مخاطب شبکه آی فیلم هستید؟

بله، کم و بیش سریال هایش را تماشا می کنم.

این روز ها چه می کنید و مشغول چه کاری هستید؟

برای بازی در دو کار صحبت هایی داشته ام که اجازه بدهید بعد از قطعی شدنش رسانه ای شود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 1579

به "ندا قاسمی: بازی در نون خ یک فرصت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ندا قاسمی: بازی در نون خ یک فرصت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید