نحوه تکثیر گل حسن یوسف

به گزارش مجله سی نوا، گل حسن یوسف را می توان از طریق بذر و قلمه تکثیر کرد. برای داشتن گیاه با کیفیت باید از بذرهای درجه یک و f1 استفاده کرد. در هر فصلی که بتوان شرایط را فراهم کرد می توان بذر این گل را کاشت کرد ولی فصل بهار و اوایل تابستان بهترین زمان کشت بذر حسن یوسف می باشد.

نحوه تکثیر گل حسن یوسف

تکثیر حسن یوسف به وسیله قلمه:

به گزارش خبرنگاران به نقل از میهن کاکتوس ، گل حسن یوسف، به آسانی توسط قلمه ساقه تکثیر می شود فقط کافی است که قلمه ها را معمولاً در اواخر تابستان تا اواخر پاییز تهیه می کنند قلمه ها حداقل به طول 3 سانتیمتر و به طور مطلوب 10 الی 15 سانتیمتر هستند و از نوک ساقه ها تهیه می شوند. فقط دو برگ موجود در بالای قلمه نگهداری و مابقی قطع می شوند. قلمه ها را می توان در آب و یا در بستر کاشتی سبک و مرطوب همانند ماسه مرطوب نیز می توان کاشت کرد. در صورت استفاده از آب هر 5 تا روز می بایست آب ظرف حاوی قلمه ها را با آب تازه عوض کرد. در طی ریشه زایی قلمه ها دمای 20 تا 30 درجه سانتی گراد مناسب است. زمانی که ریشه گیاهان شکل گرفت و شواهدی از رشد برگ های جدید به دست آمد می توان از کود 20-20-20 برای کوددهی گیاهان جوان استفاده کرد.

تکثیر گل حسن یوسف به وسیله کاشت بذر:

در صورت بذر دهی گیاه می توان از بذور آن نیز در تکثیر حسن یوسف استفاده کرد. بذرها را بر روی سطح بستر کاشت مرطوبی بگذراید و با دست کمی آنها را به سطح بستر فشار دهید. پوشاندن بذرها لازم نیست زیرا برای جوانه زنی به نور نیاز دارند. هر روز بذرها با به وسیله غبار پاشی مرطوب نگهدارید و سطح بستر کاشت را برای حفظ رطوبت با پوششی پلاستیکی بپوشانید. دمای 23-18 درجه سانتی گراد برای جوانه زنی بذور کافی است و بذرها در طی 10 روز جوانه می زنند. بذرها را می توانید در خاک پیت ماس یا کوکوپیت کاشت کنید. کوددهی را شروع کنید تا با سرعت بیشتری رشد کنند.

چند ماه پس از بزرگ شدن جوانه ها می توانید آنها را به گلدان منتقل کنید. در این سن می توانید از ترکیب خاک پیت ماس، خاک باغچه، کوکوپیت یا خاک برگ استفاده کنید. پس از دو ماهگی می توانید

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 970

به "نحوه تکثیر گل حسن یوسف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تکثیر گل حسن یوسف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید