معبد میناکشی؛ جاذبه ای اسرارآمیز در هندوستان

به گزارش مجله سی نوا، شاید شنیده یا خوانده باشید که دیدنی های هند بسیار زیاد بوده و نمی گردد در یک سفر کوتاه همه را دید. در این مطلب شما را با یکی از معابد این کشور دیدنی با نام معبد میناکشی هند آشنا خواهیم کرد. پس، تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا بدانید معبد میناکشی کجاست.

معبد میناکشی؛ جاذبه ای اسرارآمیز در هندوستان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

معبدی زیبا در پایتخت

در قسمت جنوبی رود ویگای، معبدی به اسم میناکشی واقع شده است که دقیقا در مرکز شهر 2500 ساله مادورای واقع شده است. این مکان جز 30 نامزد عجایب هفت گانه جدید واقع شده است. طبق گفته ها، این معبد را در قرن ششم میلادی ساخته اند، ولی قستی تازه تر از این معبد در سال 1559 ساخته شد. هر روز حدود 15000 نفر به معبد میناکشی هند می آیند و بیشترشان هندو بوده و برای دعا به معبد می آیند. این معبد به شرایط مالی شهر بسکمک کمک نمود، زیرا سالانه و در فصل فستیوال و جشنواره های متفاوت، گردشگران زیادی از این شهر دیدن می نمایند. در حیاط معبد میناکشی هند 14 برج وجود دارد که بلندترین آنها 51 متر هست. نمای بیرون این برج ها و داخل معبد با مجسمه های خدایان کشور هند تزئین شده است.

براساس مقاله معبد میناکشی کجاست باید بدانید که معبد میناکشی برای الهه ای با همین نام بنا شد. این معبد براساس بدن انسان ساخته شده است مثل،ا این معبد 5 ورودی اصلی دارد که نشان دهنده حواس پنج گانه انسان یعنی بویایی، شنوایی، بینایی، چشایی و لامسه هستند و 9 ورودی فرعی دارد که نشان دهنده راه های ارتباطی داخل بدن انسان نظیر چشم ها، سوراخ های بینی، سورخ های گوش، دهان، شاهرگ و مقعد هستند. هندوها باور داشتند که هوایی که در ورودی ها معبد جاری است، روح آدم بوده و چنانچه هوا جاری نگردد، یعنی روح بدن انسان را ترک نموده است.

نیازی نیست که از گرفتگی و گرمای هوا بترسید، زیرا هوای داخل معبد خنک است. مجسمه های بیرون معبد شامل الهه ها، خدایان، نیمه خدایان، شیاطین و حیوانات بوده و به دلایل نامشخص، مجسمه هایی که در نوک معبد وجود دارند، ترسناک و اندکی شیطانی به نظر می رسند. این معبد طبقه های گوناگونی داشته و هر تالار خصوصیات خاص خودش را دارد. بیشتر انسانها بر این باورند که سنگی که در ساخت تزئین و مجسمه ها به کار رفته، سنگ زمرد هست. سازه این معبد بسیار عظیم بوده و نمی توان آن را با سنگ زمرد ساخت. دریافت عکس از مجسمه میناکشی برای گردشگران ممنوع بوده و فقط می توانید آن را تماشا کنید.

داستانی عجیب درباره معبد

یک روز کوتوله ای در برابر الهه میناکشی ظاهر شد و او را به دوئل دعوت کرد. میناکشی خندید و سربازی را برای مبارزه با او فرستاد که سرانجام کوتوله توانست سرباز را شکست دهد. میناکشی غرورش خدشه دار شد و تصمیم گرفت از کوتوله کاری را بخواهد که او نتواند انجام دهد. میناکشی گفت که باید طی یک روز یک ساختمان با هزار ستون سنگی بسازی. اگر کوتوله پیروز گردد، میناکشی باید همچنین ساختمانی بسازد. کوتوله قبول کرد و وردهایی خواند تا ستونهای مستطیلی از داخل کوه ساخته گردد. او آنها را چید و دید که 985 ستون سنگی شده اند.

او خسته شده بود. پس، فکر کرد که تا فردا ظهر وقت دارد تا ستونهای باقی مانده را بسازد. پس، چرتی زد. میناکشی در همین فرصت یکی از گوشواره هایش را به آسمان انداخت تا خورشید را بپوشاند و باعث گردد کوتوله تا ظهر بخوابد و شکست بخورد. بعد از شکست، کوتوله خودش را سوزاند و ساخت تالار 1000 ستونی با 985 ستون به سرانجام رسید.

سخن آخر

نکته جالب دیگر این است که ستونهای ورودی های معبد ساده اند و اگر ضربه ای به آنها بزنید، می فهمید که تو خالی نیستند. ولی، در ردیف دوم از معبد میناکشی، سنگها تزئین شده هستند و اگر ضربه ای به آنها بزنید، می فهمید تو خالی هستند. عده ای باور دارند که پشت این سنگها راه مخفی به گنج زیرزمینی یا راهی برای فرار وجود دارد. براساس مقاله معبد میناکشی کجاست باید بدانید که رفتن به آنجا مثل دیگر جاذبه های هند آسان نیست. اما، بازدید از این مکان که با حدود 33 هزار مجسمه رنگی ساخته شده، بسیار جالب خواهد بود.

در ادامه بخوانیدسفر به هند | مهمترین و شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری هندمنبع: همگردی
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 790

به "معبد میناکشی؛ جاذبه ای اسرارآمیز در هندوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد میناکشی؛ جاذبه ای اسرارآمیز در هندوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید