دیپلمات های خارجی از کره شمالی به روسیه منتقل شدند

به گزارش مجله سی نوا، کره شمالی عده ای از دیپلمات های خارجی، از جمله سوئیسی، انگلیسی و آلمانی را به خاطر مبارزه با گسترش ویروس کرونا، بعد از قرنطینه یک ماه، با یک فروند هواپیما به شهر ولادی واستوک روسیه منتقل کرد.

دیپلمات های خارجی از کره شمالی به روسیه منتقل شدند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سی نوا به نقل از خبرگزاری نووستی، کره شمالی با توجه به گسترش ویروس کرونا ( SARS-CoV-2 ) شهروندان سایر کشورها، از جمله دیپلمات های خارجی را به روسیه فرستاد.

مقامات پیونگ یانگ قرنطینه یک ماهه کارمندان نمایندگی های دیپلماتیک را لغو نموده و به آنها اجازه خروج از کشور را داد. در فرودگاه محل عزیمت ، متخصصان شرایط بهداشتی اتباع خارجی، بسیاری از آنها ماسک های پزشکی داشتند را با دقت آنالیز کردند.

یک هواپیمای شرکت هواپیمایی ایر کوریا اتباع خارجی را به شهر ولادی واستوک روسیه منتقل کرد. نماینده این شرکت این پرواز را تأیید کرد، ولی معین نکرد که آیا پروازهای مشابهی در آینده نزدیک برنامه ریزی شده اند یا خیر.

به گفته منابع خبری این خبرگزاری ، دیپلمات های سوئیس ، انگلیس و آلمان، بعداً از روسیه به کشورهای خود مراجعت خواهند کرد. دیپلمات های روسی در این هواپیما حضور نداشتند.

گفته می گردد، تخلیه از پیونگ یانگ به ابتکار خود نمایندگی های دیپلماتیک اروپایی صورت گرفته است. این اقدام در ارتباط با تقویت اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا از سوی مقامات کره شمالی، انجام می گردد.

به طور رسمی ، در پیونگ یانگ ، هیچ موردی از آلودگی به عفونت ویروس کرونا ثبت نشده است. با این حال ، بعضی رسانه های گروهی گزارش داده اند که چندین هزار نفر به عنوان بخشی از پیشگیری از سایر مردم جدا شده اند.

در حال حاضر ، 20 سفارتخانه ، از جمله سفارت فدراسیون روسیه ، به کار خود در کره شمالی ادامه می دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 492

به "دیپلمات های خارجی از کره شمالی به روسیه منتقل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات های خارجی از کره شمالی به روسیه منتقل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید