خوابگاه ها و سلف های غذاخوری گلوگاه های اصلی بازگشایی دانشگاه ها هستند

به گزارش مجله سی نوا، رئیس دانشگاه تربیت مدرس پیشنهاد کرد که تا حد امکان ترم جاری به صورت مجازی به سرانجام برسد و گفت: گلوگاه اصلی دانشگاه ها برای بازگشایی، بحث خوابگاه و سلف غذاخوری دانشجویان است.

خوابگاه ها و سلف های غذاخوری گلوگاه های اصلی بازگشایی دانشگاه ها هستند

محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران درباره زمان بازگشایی دانشگاه ها گفت: در حال حاضر ستاد مقابله با کرونا زمان بندی تعیینی در سطح ملی برای بازگشایی دانشگاه ها اعلام ننموده است و ما منتظر نظرات کلی ستاد هستیم.

وی اضافه کرد: طی یک برنامه جامع در ماه مبارک رمضان برای حضور اساتید، مدیران گروه های آموزشی و سایر مدیران دانشگاه ها حداقل هایی را تعیین و اعلام کردیم، به طوری که حضور اساتید نسبت به گذشته 3-2 برابر افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: کوشش نموده ایم تا بستر مناسبی برای مطالعه، تحقیق، آزمایش و ارتباط اساتید و دانشجویان با دانشگاه داشته باشیم تا اساتید هم بتوانند به راحتی در اتاق خود به تحقیق و پژوهش بپردازند و مدیران گروه ها هم جلسات خود را به صورت حضوری و بعضا مجازی با اساتید برگزار نمایند تا دانشگاه برای برگزاری امتحانات انتها ترم آماده باشد؛ بنابراین این قدم خوبی بود که در شفاف شدن حل مسائل در یکی دو هفته اخیر از سوی دانشگاه برداشته شده و ظاهرا دانشگاه های دیگر هم در استان تهران مشابه چنین جریانی را پیگیری نموده اند.

احمدی اضافه کرد: برگزاری کلاس های حضوری در سطح تحصیلات تکمیلی قابل مدیریت است و می توان حتی المقدور از کلاس های بزرگتر با رعایت فاصله اجتماعی استفاده کرد، اما گلوگاه اصلی دانشگاه بحث خوابگاه و سلف غذاخوری دانشجویان است.

تا حد امکان ترم جاری به صورت مجازی به انتها برسد

وی گفت: با توجه به اینکه دانشجویان از نقاط مختلف کشور می آیند در معرض آسیب جدی هستند و تصمیمات لازم باید با رهنمودهای ستاد مقابله با کرونا و جمع بندی های وزارت بهداشت صورت بگیرد و پیشنهاد ما این است که تا حد امکان ترم جاری به صورت مجازی به انتها برسد مگر در مواردی که مربوط به دروس عملی یا بعضی امتحانات است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 670

به "خوابگاه ها و سلف های غذاخوری گلوگاه های اصلی بازگشایی دانشگاه ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوابگاه ها و سلف های غذاخوری گلوگاه های اصلی بازگشایی دانشگاه ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید