خبرنگاران بازگشت محدودیت های کرونایی به لرستان از 14 تیر

به گزارش مجله سی نوا، خرم آباد - خبرنگاران - استاندار لرستان گفت: به دلیل فرایند صعودی شیوع کووید 19 بعضی از محدودیت های مقابله با کرونا از هفته آینده(14 تیر) دوباره در استان اعمال می گردد.

خبرنگاران بازگشت محدودیت های کرونایی به لرستان از 14 تیر

سیدموسی خادمی شامگاه سه شنبه در جلسه آنالیز شرایط بیماری کرونا اضافه نمود: طی چند روز اخیرتعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان رشد داشته که با توجه به شرایط کنونی استان، اقدامات محدود نماینده از اول هفته آینده اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع رسانی می گردد .

وی با اشاره به فرایند قرار دریافت استان در شیب بالای ابتلا به بیماری توضیح داد: مراکز درمانی استان به طور کامل در حالت اماده باش هستند و تعداد تخت های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است .

وی برگزاری مراسم ختم و عروسی را از اصلی ترین کانون های شیوع بیماری دانست و با تاکید بر پرهیز مردم از حضور در مراکز ازدحام جمعیت ادامه داد: رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک کماکان به عنوان بهترین راهکار پیشگیری از بیماری به مردم توصیه می گردد و انتظار می رود که مردم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند .

خادمی گفت: بر اساس مصوبات جلسه، هتل ها و مسافرخانه شهرهای شرایط قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل و مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم پزشکی شناسایی شوند تا پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز گردد .

وی توضیح داد: تجهیزات و داروهای مورد احتیاج مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه ای به مرکز اعلام و تأمین گردد و فرمانداری ها هیات هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام نمایند .

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه رستوران ها باید فعالیت خود را به صورت غذای بیرون بر محدود نمایند اضافه نمود: صدا و سیمای استان نسبت به اطلاع رسانی و تهیه کلیپ های هشدار دهنده با حضور ائمه آدینه، ورزشکاران و هنرمندان اقدام کند .

خادمی با تاکید تامین ماسک با قیمت مصوب گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات از نظر شرعی ،اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمعات اقدام نموده و در محضر های ثبت عقد از خانواده زوجین به منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته گردد .

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: cinava.ir شناسه مطلب: 748

به "خبرنگاران بازگشت محدودیت های کرونایی به لرستان از 14 تیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشت محدودیت های کرونایی به لرستان از 14 تیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید